Wiceminister rozwoju: Nie ma czasu na łamanie prawa i punktowe otwieranie się gałęzi gospodarczych

Wiceminister rozwoju: Nie ma czasu na łamanie prawa i punktowe otwieranie się gałęzi gospodarczych
Olga Semeniuk, w rozmowie z Programem 1 Polskiego Radia skomentowała otwieranie się przedsiębiorstw objętych rządowym zakazem lub ograniczeniem działalności. "W momencie walki z pandemią nie ma czasu i miejsca na łamanie prawa i punktowe otwieranie się poszczególnych gałęzi gospodarczych" - powiedziała.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jak zaznaczyła, im szybciej przedsiębiorcy to zrozumieją, to tym łatwiej będzie podjąć decyzję o uwolnieniu gospodarki. Zaapelowała do przedsiębiorców o cierpliwość. - Bunt na pokładzie i duża ilość emocji z tym związana naprawdę nie służy przyspieszeniu zwalczenia pandemii Covid-19 - powiedziała.

Wiceminister rozwoju stwierdziła również, że ministerstwo pracuje cały czas nad różnego rodzaju wariantami pomocy z budżetu państwa. Dlatego też m.in. rozszerzono liczbę branż objętych ostatnią tarczą antykryzysową. 

Przypomnijmy, wszystkie obostrzenia z wyjątkiem powrotu najmłodszych dzieci do szkół, zostały utrzymane do końca stycznia. Wywołało to falę protestów wśród przedsiębiorców. Zapowiedź otwarcia swoich biznesów zadeklarowali m.in. górale (grupa kilkuset przedsiębiorców) czy też kilkunastu restauratorów z Olsztyna i Śląska.

ZOBACZ RÓWNIEŻ