Visa "przejmuje" nazwę zespołu Formuły 1. Koniec AlphaTauri

Visa "przejmuje" nazwę zespołu Formuły 1. Koniec AlphaTauri
W nadchodzącym sezonie kibice Formuły 1 zauważą zmianę na liście zespołów i sponsorów. Dziś zostało ogłoszone zawarcie bezprecedensowej wieloletniej umowy między Red Bull a Visa, dzięki której Visa staje się globalnym partnerem obu zespołów Formuły 1 Red Bulla, a w F1 wystartuje nowy zespół Visa Cash App RB, wcześniej znany jako Scuderia Alpha Tauri.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Pierwszy od ponad 15 lat nowy globalny sponsoring sportowy Visa obejmie zespół Visa Cash App RB oraz odpowiadające mu partnerstwo tytularne w teamie F1 Academy, a także zespół Oracle Red Bull Racing (ORBR). Logo Visa pojawi się na bolidach Oracle Red Bull Racing, Visa Cash App RB oraz bolidach firmowanych przez te zespoły w F1 Academy.

- To przełomowe porozumienie i dla Visa wspaniała okazja, by nawiązać relacje z jedną z najszybciej rozwijających się sportowych społeczności na świecie – stwierdził Frank Cooper III, Chief Marketing Officer, Visa. – Nowe partnerstwo doskonale pasuje do wizji Visa, by inspirować ludzi do osiągania sukcesów przez podejmowanie małych kroków i udoskonaleń każdego dnia, w każdej dyscyplinie i w każdym wyścigu.

Koniec Scuderia AlphaTauri

Kierowcy zespołu Visa Cash App RB, Yuki Tsunoda z Japonii i Daniel Ricciardo z Australii, zaprezentują inspirowany markami Visa i Cash App nowy wygląd kombinezonów i bolidów podczas inauguracji sezonu 2024 w Bahrajnie, 29 lutego. Nowe barwy zostaną oficjalnie przedstawione 8 lutego podczas specjalnego wydarzenia w Las Vegas. Firmy będą wspierać zespół w osiąganiu jak najlepszych wyników na torze, zaś posiadaczom kart umożliwiać przeniesienie się w sam środek akcji, dzięki dostępowi za kulisy, spotkaniom z kierowcami, gadżetom czy wydarzeniom towarzyszącym podczas wyścigów.

- Fantastycznie jest móc zaprezentować nową odsłonę zespołu i powitać nowych partnerów, rozpoczynając kolejny etap naszej historii w Formule 1,”– powiedział Peter Bayer, Chief Executive Officer w nowopowstałym zespole Visa Cash App RB. –„Zespół z Faenzy wkracza w nową erę, pozostając przy swoich korzeniach jako kuźnia talentów, teraz jednak z jeszcze większymi ambicjami konkurowania o najwyższe trofea F1. Mamy odważną wizję rozwoju naszego zespołu, na którego czele stoi Laurent Mekies, a z partnerami tak zorientowanymi na przyszłość jak Visa i Cash App z pewnością będzie to niezwykle ekscytująca podróż”.

Visa rozwija się w sportach motorowych

Visa od dawna zaangażowana jest we wspieranie kobiet i wzmacnianie ich pozycji ekonomicznej również poprzez działania sponsoringowe. Kontynuując te inicjatywy, Visa i Cash App w ramach partnerstwa z Red Bull wesprą zespół Visa Cash App RB także w F1 Academy. Ten kobiecy cykl wyścigowy rozgrywany jest na siedmiu wybranych torach Formuły 1 w trakcie weekendów wyścigowych F1. Nowa identyfikacja wizualna tego zespołu również zostanie zaprezentowana podczas lutowego wydarzenia.

„Jako wieloletni partnerzy Visy i Red Bulla jesteśmy zachwyceni, rozpoczynając tę przygodę” – podkreśliła Catherine Ferdon, Head of Brand, Cash App. – „Visa Cash App RB i Cash App istnieją po to, aby łączyć ludzi i społeczności, a nic nie jednoczy tak, jak sport. Formuła 1 staje się w USA coraz bardziej popularna. Współpraca sponsorska pozwoli nam zacieśnić relacje Cash App z fanami F1 i wpisuje się w nasze dążenie do wspierania i rozwoju społeczności kibiców F1 w USA, jednocześnie oferując większą wartość naszym klientom. Cash App może pochwalić się wypromowaniem wielu nowych talentów, więc cieszy nas współpraca z zespołem znanym z rozwijania niesamowitych kierowców dopiero zaczynających ściganie”.

„Narodziny Visa Cash App RB to wyjątkowa chwila” – powiedział Oliver Hughes, Chief Marketing Office w Oracle Red Bull Racing. – „Nowa tożsamość nie sprowadza się jedynie do zmiany nazwy. To początek niezwykłej podróży, która ma nas wynieść na nowy poziom współzawodnictwa, o czym świadczy nawiązanie partnerstwa tytularnego z jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Jednak podobnie jak cały nasz zespół, Visa jest skupiona na przyszłości: nie poprzestaje na pozycji jednego ze światowych liderów swojej branży, ale chce wyznaczać nowe kierunki rozwoju cyfrowych usług finansowych wszędzie i dla każdego. Podobnie zaangażowana w budowanie przyszłości finansów jest Cash App, jedna z najczęściej pobieranych aplikacji finansowych, która dołącza do naszego zespołu jako kluczowy partner. W swojej nowej odsłonie zespół Visa Cash App RB jest przyszłościowym projektem, który ma ambicje walki o czołowe miejsca podczas każdego weekendu ścigania”.

Scuderia AlphaTauri. Historia

Visa Cash App RB: startujący od 2006 roku w ponad 350 wyścigach włoski zespół Red Bull Formuły 1 jest jednym z najbardziej stabilnych i znaczących teamów. Utworzony jako Scuderia Toro Rosso z założeniem wprowadzania przyszłych mistrzów na tor, zespół odniósł sukces, inicjując kariery na najwyższym poziomie pokolenia kierowców, którzy później wygrywali wyścigi i mistrzostwa świata w Formule 1 i nie tylko. Dobra passa była kontynuowana po rebrandingu zespołu w 2020 roku pod szyldem Scuderia, ze zwycięstwem w Grand Prix Włoch w pierwszym sezonie. Zespół odradza się po raz kolejny z nową misją – walki o najwyższe trofea. Zespół Visa Cash App RB wkracza w nową erę rywalizacji na szczycie motorsportu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ