Virgin Galactic ponownie otwiera sprzedaż biletów - 450 000 dolarów za miejsce

Virgin Galactic wyniesie cię w kosmos / Fot. Virgi
Virgin Galactic wyniesie cię w kosmos / Fot. Virgin Galactic
Virgin Galactic twierdzi, że po raz pierwszy od lat ponownie otwiera sprzedaż biletów, dając szansę na lot w kosmos każdemu, kto może sobie na to pozwolić finansowo (i zdrowotnie).

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Miejsce na pokładzie kosztuje 450 tys. dolarów (ok. 1,74 mln zł), co jest bardzo wysoką kwotą. Ale, no cóż, wrażenia są niesamowite i wspomnienie do końca życia - i to niezwykłe, gwarantowane. 

Richard Branson, założyciel spółki, po ponad dziesięciu latach deklaracji, że będzie jednym z pierwszych, który przetestuje tę technologię, wziął udział w ostatnim locie i był na pokładzie samolotu kosmicznego. Firma twierdzi teraz, że jest gotowa na działalność komercyjną, zaczynając od 2022 r.

Sprawdź: Piramidy finansowe w kryptowalutach

Virgin zapewni trzy opcje dla klientów. Rezerwacja pojedynczych miejsc (od 450 tys. dol.), rezerwację wielu miejsc dla rodzin i przyjaciół, oraz opcję wykupienia wszystkich sześciu miejsc na dany lot. Michael Colglazier, dyrektor generalny Virgin Galactic, dodał, że firma przewiduje także "badanie mikrograwitacji i profesjonalne szkolenie dla astronautów", w pakiecie za 600 000 dol. 

Zobacz: Praca w internecie

Początkowo bilety zostaną zaoferowane dla osób, które dołączyły do społeczności Spacefarer Community i wpłaciły 1000 dol. w ramach depozytu. Jeśli tutaj zabraknie chętnych, oferty trafią na rynek dla wszystkich zainteresowanych. 

Osoby, które zdecydują się wydać 450 tys. dol. na krótki lot w kosmos, będą musiały trochę poczekać na swoją kolej. Do tej pory bowiem ponad 600 osób kupiło bilety za od 200 do 250 tys. dol., gdy te były sprzedawane prawie 10 lat temu w ramach pierwszej partii. 

Testy i prace nad projektem zajęły o wiele więcej czasu, niż przewidywała firma. Tym bardziej, że po drodze doszło do śmiertelnego wypadku pilota testowego w 2014 r. 

Od tego czasu Virgin Galactic odświeżyła projekt samolotu, nawiązała współpracę z nową firmą produkcyjną i przetestowała nowy SpaceShipTwo podczas czterech udanych lotów, które dotarły do krawędzi kosmosu, w tym z samym Bransonem, który odbył swój lot w zeszłym miesiącu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY