Tomasz i Piotr Karwatka inwestują w Rigby. Będą także doradzać przy rozwoju technologii Medusa

Piotr i Tomasz Karwatka
Piotr i Tomasz Karwatka oraz założyciele Rigby. / Grzegorz Tomaka
Spółka Rigby, specjalizująca się we wdrażaniu eCommerce w technologii Medusa.js, ogłosiła dzisiaj, że dołączają do niej znani inwestorzy Piotr i Tomasz Karwatka, współzałożyciele takich firm jak Divante, Callstack, czy VueStorefront. Piotr i Tomasz, którzy od lat aktywnie działają w świecie eCommerce, wzbogacą Rigby swoim doświadczeniem przy realizacji projektów dla klientów klasy enterprise.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Tomasz i Piotr przyczynili się do sukcesu wielu przedsięwzięć technologicznych i byli pionierami w promowaniu architektury composable commerce, co doskonale wpisuje się w strategię rozwoju Rigby. Ponadto są jednymi z pierwszych inwestorów technologii Medusa.js, która jest specjalnością spółki.

– Dzięki wspólnemu zaangażowaniu i doświadczeniu Piotra i Tomka, jesteśmy przekonani o naszym sukcesie w realizacji dużych projektów eCommerce dla czołowych globalnych firm – komentuje Grzegorz Tomaka — współzałożyciel Rigby.

Medusa działa już z największymi markami

Piotr Karwatka dodaje:– Medusa szybko staje się liderem w dziedzinie technologii eCommerce co potwierdzają udane wdrożenia dla tak prestiżowych firm jak Heineken, Mitsubishi, Viessmann oraz Makro. W związku z tym poszukiwaliśmy zespołu, który nie tylko wykorzysta możliwości tej technologii w realizacji projektów klasy enterprise, ale również będzie wspierał jej rozwój. Wybór firmy Rigby, był dla nas oczywisty. To zespół, który doskonale rozumie współczesne wyzwania eCommerce i jest gotowy realizować ambitne projekty.

Plany Rigby

Jakub Zbąski, współzałożyciel Rigby, podkreśla cele, jakie firma zamierza osiągnąć dzięki nowej współpracy: – Naszym głównym celem jest stworzenie doskonałego miejsca dla programistów do rozwoju i współpracy nad projektami open source oraz technologią Medusa.js. Dążymy do dostarczania rozwiązań, które wykorzystując modułową i otwartą budowę Medusy, pozwolą dużym firmom, zbudować eCommerce dopasowany do ich procesów biznesowych.

Inwestycja ta jest strategicznym krokiem dla obu stron, mającym na celu dalszy rozwój spółki. Zespół Rigby, z nowymi siłami w postaci Piotra i Tomasza, planuje dalsze intensywne działania, mające na celu globalną ekspansję firmy oraz rozwój produktów open source.

Przeczytaj także: Top 30 najciekawszych profili na polskim Linkedinie

ZOBACZ RÓWNIEŻ