Tether wprowadzi na rynek nowego stablecoina

Tether stawia na funty / Fot. DrawKit Illustration
Tether stawia na funty / Fot. DrawKit Illustrations, Unsplash.com
Największy i najpopularniejszy stablecoin w ostatnich miesiącach znacznie zmniejszył swoje udziały rynkowe. Teraz ogłosił, że wprowadzi nowego stablecoina, powiązanego z funtem brytyjskim.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Obecna kapitalizacja Tether (USDT) to 66,9 mld dol., a tuż za nim jest emitowany przez Circle USDC (55,8 mld dol.). 

Obecnie organizacja stojąca za USDT zapowiada, że w lipcu pojawi się nowy stablecoin, oparty na blockchainie Ethereum i przypisany do brytyjskiego funta. Podobnie jak w przypadku amerykańskiego kuzyna, gdzie jeden USDT wynosi 1 dol., jeden GBPT wyniesie 1 funt brytyjski. 

Sprawdź: Olej palmowy

To nie pierwszy raz, kiedy Tether wykracza poza dolary. Oprócz USDT, swojego flagowego stablecoina, firma oferuje również aktywa cyfrowe powiązane z euro, chińskim yuanem i meksykańskim peso. 

Wprowadzenie GBPT ma miejsce po tym, jak Wielka Brytania ogłosiła parę miesięcy temu, że planuje stać się "globalnym centrum krypto" i uznać stablecoiny za w pełni dopuszczalną metodę płatności. W swoim oświadczeniu Tether napisał: "Ta inicjatywa, w połączeniu z setkami milionów ludzi korzystających z kryptowalut na całym świecie, sprawi że Wielka Brytania będzie doskonałą lokalizacją dla następnej fali innowacji w branży". 

Według Tethera GBPT zapewni szybsze i tańsze transakcje w porównaniu z tym, co jest obecnie dostępne. Będzie to szczególnie korzystne w przypadku płatności transgranicznych. 

Inspiracje: Jason Sudeikis

Bank of England analizuje obecnie czy uruchomić własny, cyfrowy funt. Krytycy uważają jednak, że bank centralny jest zbyt powolny, a jednocześnie fani kryptowalut zdecydowanie nie chcą, aby to banki centralne miały jakąkolwiek kontrolę nad cyfrowymi finansami. To de facto kłóci się z ideą krypto. 

- Tether jest gotowy i chętny do współpracy z brytyjskimi regulatorami, aby urzeczywistnić cel i przyczynić się do większej innowacyjności Wielkiej Brytanii - mówi Paolo Ardoino, dyrektor ds. technologii w Tether.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY