Tesla szuka pracowników w Polsce. O jakie stanowisko można się ubiegać?

Fot. Tesla
Fot. Tesla
Field Service Technician - jak czytamy w opisie oferty - będzie odpowiedzialny za rozwój infrastruktury produkcji, przechowywania i dystrybucji energii. Tesla wymaga co najmniej sześcioletniego doświadczenia na podobnym stanowisku oraz uprawnień zawodowych dla elektryków.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Zdaniem serwisu Teslarati, poszukiwania techników mają związek z niedawnymi zapowiedziami polskiego rządu, który w energię odnawialną chce zainwestować ponad 4 mld złotych. PGNiG ma przeprowadzić całą inwestycję w ciągu najbliższych kilku lat.

Nie bez znaczenia pozostaje rosnąca popularność fotowoltaiki. Coraz więcej Polaków decyduje się na panele słoneczne, a chętni na nie mogą liczyć na atrakcyjne dotacje. Tesla mogłaby w tej dziedzinie sporo namieszać - firma instaluje dachówki solarne już w wielu krajach, i na każdym z tych rynków staje się naprawdę istotnym graczem.

Wszystko wskazuje na to, że Tesla będzie sukcesywnie zwiększać swoją obecność w Polsce. Do tej pory, przedsiębiorstwo Elona Muska, przez chwilę najbogatszy człowiek świata, nie było nazbyt aktywne w naszym kraju - wystarczy wspomnieć, że najsłynniejsze "elektryki" na świecie możemy oficjalnie zamawiać dopiero od kilku miesięcy. Nie da się jednak ukryć, że tocząca się od dawna dyskusja dotycząca naszego uniezależniania się od węgla oznacza, że na alternatywnych dostawców energii czekają potencjalnie ogromne pieniądze.

Ogłoszenie o pracę w Tesli można znaleźć TUTAJ

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY