Tesla oficjalnie dostępna w Polsce. Samochód kupimy już za 200 tys. złotych

Fot. Pixabay.com Fot. Pixabay.com
Tesla oficjalnie wystartowała z dystrybucją w Polsce - do tej pory słynne "elektryki" były sprzedawane wyłącznie przez firmy pośredniczące, które oferowały załatwienie formalności związanych ze sprowadzeniem z zagranicy i zarejestrowaniem auta w naszym kraju. Najtańszy model - Model 3 - kosztuje niecałe 200 tys. złotych.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

W uruchomionym w pełnim polskim konfiguratorze Tesli możemy wybrać jeden z trzech modeli: Model S, Model X i Model 3 (najnowszy Model Y nie jest jeszcze oficjalnie dostępny dla polskich klientów). Najtańszy jest Model 3, którego bazowa wersja kosztuje dokładnie 195 490 złotych. Oczywiście wraz z wyborem dodatkowych opcji cena wzrasta. Na przykład wersja kolorystyczna Red Multi-coat to koszt 9 500 złotych, z kolei opcja w pełni autonomicznej jazdy po ulicach miasta to dopłata prawie 40 tys. złotych. Możliwy jest też zakup samochodu w leasingu.

Ceny Modelu S zaczynają się od 360 tys. złotych, z kolei na Model X trzeba mieć przygotowanych co najmniej 385 tys. złotych. Chętnych raczej nie zabraknie - już teraz firma badawcza BloombergNEF przewiduje, że do 2040 roku modele elektryczne będą stanowić ponad 50 proc. nowych aut osobowych na świecie. Sama Tesla ma się doskonale, bowiem jej akcje podrożały aż o 142 dolary, dzięki czemu jej wartość po raz pierwszy przekroczyła 300 mld dolarów.

Wciąż nie wiadomo czy w Polsce zostanie otworzony stacjonarny salon Tesli (na razie w Warszawie działa jedynie jej punkt serwisowy). Spekuluje się, że skoro samochody będzie można odbierać w stolicy - jeśli zamówimy Teslę jeszcze w lipcu, dostaniemy ją dopiero w listopadzie - taki salon rzeczywiście stanie się faktem. Podobnych pogłosek było już jednak wiele, dlatego należy podchodzić do nich z rezerwą. Na ten moment najbliższe salony Tesli zlokalizowane są w Niemczech i Czechach.

 

 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY