Szansa na ekspansję w USA dla startupów z branży MedTech i BioScience – nabór do programu akceleracyjnego

Szansa na ekspansję w USA dla startupów z branży MedTech i BioScience – nabór do programu akceleracyjnego
U.S. Market Gateway Accelerator ogłosił nabór do kolejnej edycji 8-tygodniowego programu akceleracyjnego. Startupy z branży MedTech i BioScience, które zaistniały już w swoim kraju lub innych regionach i/lub mają wystarczające fundusze na ekspansję rynkową oraz chcą zaistnieć na rynku amerykańskim, mogą złożyć aplikację do 31 maja. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Na stronie akceleratora możemy przeczytać, że 2 z 10 firm z poprzedniej edycji programu uruchomiło projekty pilotażowe w USA, a inne nadal rozwijają swoje strategie pod kierunkiem mentorów i inwestorów współpracujących z U.S. Market Gateway Accelerator.

Organizacja poinformowała również, że 26 z 64 absolwentów rozszerzyło działalność na rynek amerykański, a 8 z nich uzyskało zezwolenia FDA w ciągu ostatnich trzech lat. To wskaźnik sukcesu na poziomie 40%. Statystycznie, tylko 1 na 5 firm bez wsparcia akceleracyjnego udaje się rozszerzyć działalność na rynek amerykański.

Program akceleracyjny rozpocznie się jesienią

Nadchodzący program, zaplanowany jest od 9 września do 16 października. Obejmuje on spotkanie w dniach 28-29 października w Filadelfii z możliwością nawiązania kontaktów. Uczestniczące firmy uzyskają wstęp na najważniejszą konferencję inwestycyjną w regionie środkowo atlantyckim w dniu 30 października.

Startupy będą mogły uczestniczyć w 4 modułach prezentowanych w 12 sesjach z ekspertami w zakresie aspektów prawnych, amerykańskiej opieki zdrowotnej, działania w USA oraz pozyskiwania funduszy i komunikacji biznesowej. Uczestnictwo w wydarzeniu to także 6 sesji jeden na jeden z mentorami.

W finale programu founderzy zaprezentują się przed panelem aniołów biznesu i VC oraz odwiedzą główne lokalne ośrodki medyczne w Filadelfii.

Co zyskują startupy?

Oprócz programu U.S. Market Gateway Accelerator, firmy mogą liczyć na:

  • pomoc w przygotowaniu pitcha,

  • zapoznanie z inwestorami,

  • zaangażowanie studentów z lokalnych uniwersytetów w badania strategiczne specyficzne dla firmy,

  • ukierunkowane doradztwa w zakresie rozwoju biznesu w celu ekspansji do Filadelfii, Bostonu lub innych rynków.

Proces selekcji do U.S. Market Gateway Accelerator

Po przesłaniu aplikacji zostanie ona sprawdzona przez personel akceleratora. Jeśli wstępna weryfikacja przebiegnie pomyślnie, zostaniesz o tym poinformowany.

Proces ten składa się z trzech etapów:

Rozmowa kwalifikacyjna

Jest to 20-30-minutowa rozmowa, która ma na celu lepsze zrozumienie twojej firmy, gotowości do wejścia na rynek amerykański i daje ci możliwość zadawania pytań dotyczących akceleratora.

List akceptujący

Jeśli proces weryfikacji zakończy się pomyślnie, otrzymasz list akceptujący do programu wraz z umową uczestnictwa.

Podpisz i prześlij

Aby potwierdzić swoje miejsce w akceleratorze, należy przesłać podpisaną umowę uczestnictwa i opłatę rejestracyjną – 5.000 dolarów (bez kosztów podróży i zakwaterowania).

Do programu U.S. Market Gateway Accelerator możecie aplikować pod linkiem.


Przeczytaj także: Kolejna inwestycja Unfold VC. Tym razem w spółkę, która rozpoczęła ekspansję w USA


ZOBACZ RÓWNIEŻ