System zarządzania wierzytelnościami Debster z finansowaniem

Aleksander Gruszczyński, prezes zarządu Carlson In
Aleksander Gruszczyński, prezes zarządu Carlson Investments SE
Carlson ASI Evig Alfa, fundusz venture capital z grupy Carlson, realizuje kolejną inwestycję z pogranicza machine learningu i fintechu. Do grona spółek portfelowych dołączył projekt Debster.ai.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Celem pomysłodawców jest opracowanie systemu zarządzania wierzytelnościami, który przy wykorzystaniu algorytmów uczenia maszynowego umożliwi zwiększenie efektywności procesu biznesowego wierzyciela. 

-  Debster.ai to rozwiązanie, które ma na celu usprawnienie pracy wierzycieli i działających na tym rynku podmiotów. Niestety z naszych obserwacji wynika, że proces odzyskiwania długu generuje bardzo dużą ilość problemów. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim brak odpowiednich narzędzi, które mogłyby ujednolicić, uprościć i w rezultacie uczynić proces przekazywania oraz uzyskiwania informacji bardziej efektywnym. Na przeciw potrzebom rynku wychodzi rozwiązanie Debster.ai, które niweluje wskazane problemy, dlatego zdecydowaliśmy się na finansowe wsparcie projektu - mówi Dawid Wesołowski, partner zarządzający Carlson ASI Evig Alfa.

Czy warto inwestować na BitBay?

System zarządzania wierzytelnościami Debster. AI

System zarządzania wierzytelnościami o nazwie Debster.AI, przy wykorzystaniu algorytmów uczenia maszynowego umożliwi zwiększenie efektywności procesu biznesowego wierzyciela. Docelowo produkt umożliwi przeglądanie, monitorowanie, przetwarzanie, integrowanie danych oraz notyfikowanie o ich dynamice w oparciu o nową metodę rekomendacji wierzytelności do egzekucji. Klient będzie mógł, przy wykorzystaniu technologii opracowanej w ramach projektu B+R , zoptymalizować proces na podstawie stawianych celów i kosztów. 

-  W Polsce działa ponad 80 firm windykacyjnych. Z moich obserwacji wynika, że od kilku lat wartość polskiego rynku wierzytelności stale rośnie, co sprawia, że jest atrakcyjny. Tym bardziej, że w dobie nadciągającego kryzysu i problemów z utrzymaniem płynności czy też ewentualnych bankructw, popyt na ten usługi będzie jeszcze większy. Dzięki udzielonemu finansowaniu o przemyślanej strategii rozwoju, podmiot ma szansę na szybką komercjalizację swojego rozwiązania – mówi Aleksander Gruszczyński, prezes zarządu Carlson Investments SE.

W tym roku, Carlson ASI Evig Alfa planuje zainwestować w co najmniej kilkanaście nowych projektów. Najważniejszym kryterium jest, aby startup znajdował się na wczesnym etapie rozwoju (faza pre-seed / projekt B+R w fazie PoC i PoP), prowadził działalność badawczo-rozwojową w Polsce i opracowywał innowacyjne rozwiązanie technologiczne, które rozwiązują rzeczywiste problemy i posiadają potencjał do komercjalizacji oraz szybkiego skalowania.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

X