Strajk w krainie czekolady: Czy fabryka Mondeleza kryje gorzki sekret płacowy?

fabryka czekolady
Fot. shutterstock.
Pensje w fabryce czekolady Mondeleza dalekie od słodkich marzeń pracowników. Pracownicy fabryki czekolady Mondeleza w Bielanach Wrocławskich, pod egidą zakładowej "Solidarności", przygotowują się do pełnego strajku - donosi portalspozywczy.pl.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Mimo pięciu miesięcy negocjacji płacowych z dyrekcją przedsiębiorstwa, strony nie doszły do porozumienia. W efekcie, 4 października, przed bramami fabryki miała miejsce pikieta, która skutkowała dwugodzinnym wstrzymaniem produkcji.

Gospodarka Złotowłosej. Pełny Obraz Kuczyńskiego [FELIETON]

Protest w fabryce Mondeleza "Pracodawca nie traktuje nas poważnie"

Jan Szperka, jeden z liderów "Solidarności", w wywiadzie dla portalu zaznaczył: "Nie chcieliśmy zaogniać konfliktu. [...] Niestety w naszym odczuciu pracodawca tego nie docenił i wciąż nie traktuje nas poważnie". Wobec nieustępliwości dyrekcji, związkowcy planują ko-lejny protest 6 listopada, który ma być jeszcze bardziej zdecydowany.

Odpowiedź koncernu: liczymy na konstruktywne rozmowy

O sytuacji w fabryce wypowiedziała się reprezentująca koncern Mondeleza, Katarzyna Jung. Podkreśliła, że pracownicy są dla firmy najcenniejszym zasobem i są traktowani z pełnym szacunkiem, zgodnie z wartościami firmy. Mimo to, zdaniem pracowników, konkurencyjne wynagrodzenia i benefity oferowane przez Mondeleza nie idą w parze z rzeczywistością.

Katarzyna Jung dodaje: "Podkreślamy, że jesteśmy cały czas otwarci na dialog i liczymy na konstruktywne rozmowy w duchu wzajemnego szacunku z przedstawicielami NSZZ 'Solidarność'".

Czy konflikt zostanie rozwiązany podczas kolejnego protestu w listopadzie? Będziemy przyglądać się tej sprawie.

Innowacje i kompetencje w nowych technologiach. Jak zwyciężyć rewolucję