Innowacje i kompetencje w nowych technologiach. Jak zwyciężyć rewolucję

Innowacje i kompetencje w nowych technologiach. Jak zwyciężyć rewolucję
Firmy narzekają na brak specjalistów, ale niewiele robią, by ich wykształcić. Jak to zmienić? Oto debata Sektorowej Rady ds. Kompetencji Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo zrealizowana przez My Company Polska.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Niedawne badanie Konfederacji Lewiatan wykazało, że tylko 10 proc. pracowników brało w ostatnim czasie udział w jakiekolwiek formie kształcenia. Jakiekolwiek szkolenia są organizowane tylko w jednej trzeciej małych firm. Z drugiej strony zgodnie z badaniem Grant Thornton  71 proc. firm deklaruje, że barierą do ich rozwoju jest brak specjalistów. Tymczasem w 2021 i 2022 r. aż 72 proc. przedsiębiorstw w Polsce nie inwestowało w kapitał ludzki. To jest smutna rzeczywistość, tak jak smutna i szara zrobiła się nasza pogoda. Jak to zmienić? Oto debata Sektorowej Rady ds. Kompetencji Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo zrealizowana przez My Company Polska, w której staramy się odpowiedzieć na to pytanie. 

 

 

Uczestnicy:

• Joanna Czarnecka, Dyrektor ds. Personalnych, NASK

• Jacek Łęgiewicz, Corporate Affairs Director, Samsung Electronics 

• Wiesław Paluszyński, Prezes PTI , przewodniczący sektorowej Rady ds. Kompetencji Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo

ZOBACZ RÓWNIEŻ