SMOK Ventures sfinansował dewelopera gier

Neebota 99 Fails1
Neebota 99 Fails1
Frying Jelly pozyskało środki na rozwój w łącznej wysokości 1 000 000 złotych od polsko-amerykańskiego funduszu venture capital SMOK Ventures. W III kwartale br. firma wypuści pierwszą grę, Frying Jelly.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Oficjalna premiera pierwszej gry Frying Jelly, Neebota: 99 Fails odbędzie się w trzecim kwartale 2022. Już dziś można jednak poznać świat Neebota dzięki grze 99 Fails Lite, która dostępna jest na PC oraz urządzenia mobilne.

Przeczytaj więcej o polskim biznesie gamingowym

Frying Jelly - nowe studio na mapie polskiego game devu

Powołane do życia w 2021 roku studio Frying Jelly pracuje nad swoim debiutem, grą Neebota: 99 Fails, która na jesieni pojawi się na platformie Steam. W pierwszych miesiącach operowania zespołowi Frying Jelly udało się nawiązać współpracę z Sony PlayStation, które zaoferowało wsparcie techniczne i marketingowe dla gry, a także pozyskać licencję na wydanie produktu na Nintendo Switch. Poza wsparciem od prywatnych inwestorów z branży gamingowej z Holandii (tzw. aniołów biznesu) Frying Jelly pozyskało środki na rozwój w łącznej wysokości 1 000 000 złotych od polsko-amerykańskiego funduszu venture capital SMOK Ventures.

- Oryginalność świata tworzonego przez Frying Jelly oraz umiejętność tworzenia treści rozchodzących się w sposób viralowy były czynnikami, które nas przekonały do inwestycji - mówi Diana Koziarska ze SMOK Ventures

Za firmą stoi Paweł Pachniewski, holenderski przedsiębiorca polskiego pochodzenia związany z rynkiem nowych technologii i gier w Holandii, Stanach Zjednoczonych i Chinach od 20 lat. Aktualnie nad projektami studia w Polsce i poza granicami kraju pracuje 15 osób, w tym specjaliści odpowiadający wcześniej za gry takie jak Cooking Simulator czy Splitgate. Studio intensywnie poszukuje nowych pracowników do rozwoju tytułu Neebota: 99 Fails oraz innych, jeszcze niezapowiedzianych projektów.

- Nasza gra jest przede wszystkim celebracją swobody kreatywnej i surrealizmu. Inspiracją do stworzenia świata Neebota były dla mnie zarówno różne zagadnienia filozoficzne, jak i własne doświadczenia. To także miks moich pomysłów na niepowtarzalne światy i historie. Najważniejsze jednak są zmagania Zeebo, z którymi zmierzy się gracz i wrażenia, jakie  zapewni mu gra - mówi Paweł Pachniewski, CEO studia

W pierwszej kolejności debiut Frying Jelly dostępny będzie dla graczy PC za pośrednictwem platformy Steam. Później gra ukaże się także na Sony Playstation, Xbox oraz Nintendo Switch. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY