Sieć kin Cineworld wznawia działalność. Duży sukces

Cineworld wznawia działalność po Covid-19 / Fot. C
Cineworld wznawia działalność po Covid-19 / Fot. Cineworld.com
Covid-19 w ogromnym stopniu wpłynął na brytyjską sieć kin Cineworld, pozbawiając ją zdecydowanej większości źródeł dochodu. Teraz sieć wznowiła działalność. Frekwencja dopisała.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Miniony weekend nie był udany dla giełd kryptowalut, ale sieć kin Cineworld zdecydowanie ma powody do radości. Fani kina dopisali i sieć wygenerowała wysokie przychody. Najwięcej osób udało się na film Peter Rabbit 2: The Runaway - w większości były to rodziny z dziećmi. 

Sieć poinformowała, że po zniesieniu restrykcji frekwencja była większa, niż oczekiwała. Teraz przewiduje, że jeszcze więcej ludzi wróci do kin w najbliższych miesiącach, ponieważ zbliżają się premiery dobrze zapowiadających się filmów. 

Cineworld w listopadzie ub.r. prowadziła już rozmowy na temat "umowy ratunkowej", rozważając zamknięcie swoich kin w Wielkiej Brytanii. Dodajmy, że ma ona kina w wielu miejscach na świecie, w tym w Stanach Zjednoczonych. 

Inspiracje: Steve Jobs

W oświadczeniu prasowym Mooky Greidinger, dyrektor generalny, powiedział, że szczególnie ucieszyła go reakcja klientów. "Jesteśmy zadowoleni z serdecznego powitania naszych pracowników oraz pozytywnych opinii powracających gości" - przyznał. 

Cineworld to druga co do wielkości sieć kin

Cineworld podała, że ponad 97% jej amerykańskich kin zostało ponownie otwartych. Większość jej kin w pozostałej części świata ma zostać otwarta do końca miesiąca. 

Zobacz: Najdroższa kawa świata 

Sieć ma nadzieję, że w przyszły weekend pojawią się kolejne tłumy, bo czekają nas premiery filmów A Quiet Place 2 oraz Cruella

"Sukces zawdzięczny poprawie zaufania konsumentów i wprowadzeniu szczepionek" - dodał Greidinger.

ZOBACZ RÓWNIEŻ