Shell znów inwestuje w Krakowie. Ruszy rekrutacja kolejnych 400 pracowników

Shell. Ruszy rekrutacja w Krakowie
Shell. Ruszy rekrutacja w Krakowie, fot. Adobe Stock
Firma Shell poinformowała o nowej inwestycji w centrum operacji biznesowych zlokalizowanego w Krakowie. W ramach rozwoju biura zatrudnienie znajdzie nawet 400 osób.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

W proces inwestycyjny zaangażowana była Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH).

Shell rekrutuje w Krakowie

Krakowskie Shell Business Operations działa od 2006 roku. To centrum biznesowe wspiera operacje Shell na całym świecie, m.in. w zakresie finansów, zakupów, logistyki, obsługi klienta, komunikacji i relacji zewnętrznych, wsparcia działalności stacji paliw oraz IT. SBO w Krakowie jest jednym z największych centrów nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce. Obecnie zatrudnia ponad 4,4 tys. osób i jest tym samym już teraz jednym z największych pracodawców w Małopolsce.

W ramach nowych inwestycji, w krakowskim Shell Business Operations powstaną dwa nowe kierunki. Jeden z nich to zaawansowane usługi biznesowe z planowanym zatrudnieniem 250 pracowników, którzy docelowo poprowadzą procesy w obszarach IT, Data Quality, raportowania i analizy, komunikacji czy operacji podatkowych. Drugi kierunek, doskonałości procesów biznesowych, skupi 150 pracowników wspierających takie działające w ramach SBO obszary jak obsługa klienta, dostawy środków smarnych, logistyka, HR czy IT. Realizacja obu inwestycji właśnie się rozpoczyna.

Shell: 400 mln dolarów na rozwój w Polsce

– Tylko w samych latach 2012-2019 zainwestowaliśmy w Polsce ponad 400 mln dolarów, zarówno w rozwój sieci stacji, jak i centrum SBO. Nowe praktyki wprowadzane do krakowskiego centrum to kolejny krok w umacnianiu przez nas w Polsce silnego globalnego ośrodka doradczego dla biznesu Shell. Od 15 lat przyciągamy do Krakowa zaawansowane, strategiczne projekty i rozwijamy kolejne talenty. To ich osiągnięcia sprawiają, że Shell coraz mocniej stawia na Polskę – podkreśla Piotr Dziwok, prezes zarządu Shell Polska.

– W ciągu zaledwie pięciu ostatnich lat podwoiliśmy zatrudnienie w Krakowie, z ponad 2000 do ponad 4400. Blisko co dziesiąte z tych stanowisk ma zasięg globalny lub międzynarodowy. Nowe i dotychczasowe projekty sprowadzane do Polski już dziś mają niebagatelny wpływ na rozwój biznesu Shell i zwiększenie jego efektywności, m.in. poprzez doskonalenie procesów czy automatyzację. To, z czego jesteśmy także szczególnie dumni w Krakowie, to skuteczne działania w zakresie ograniczania własnych emisji CO2, konsekwentne obniżanie zużycia energii, wody i produkcji śmieci, w czym aktywnie wspierają nas nasi pracownicy – dodaje Agnieszka Pocztowska, dyrektor generalna SBO Kraków.

– Agencja zaangażowana była w analizę przedstawionej przez inwestora dokumentacji projektu pod kątem m.in. spełnienia wymogów formalnych Programu wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla polskiej gospodarki. Cieszymy się, że spółka chce rozwijać swoją działalność właśnie tutaj. Jeszcze bardziej jesteśmy dumni, że to Shell po raz kolejny postawił na Polskę. To najlepszy dowód uznania dla naszego kraju, a przede wszystkim wykształconych, zmotywowanych pracowników. Nowa inwestycja umocni nasz kraj jako lidera w sektorze BSS. Międzynarodowe koncerny coraz częściej dostrzegają, że Polska jest atrakcyjnym miejscem do lokowania inwestycji, szczególnie nastawionych na badania i rozwój, a także bardziej zaawansowane procesy biznesowe – mówi Marcin Fabianowicz, zastępca dyrektora w Centrum Inwestycji Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

– Bardzo się cieszę, że firma Shell, która jest obecna w Polsce niemal od 30 lat, postanowiła zrealizować, w stolicy Małopolski swoje kolejne inwestycje. To kolejny dowód na to, że w Polsce – pomimo pandemii – tworzymy i cały czas dbamy o dobry i stabilny klimat inwestycyjny. Zapewniamy najwyższe standardy inwestorom. Gwarantujemy szeroki wachlarz nowoczesnych usług dla biznesu (BSS). Dostrzegamy, że z roku na rok rośnie znaczenie coraz bardziej zaawansowanych inwestycji z tej branży i staramy się zaspokajać oczekiwania rynku w tym obszarze – powiedział wiceminister rozwoju, pracy i technologii i pełnomocnik rządu ds. inwestycji zagranicznych Grzegorz Piechowiak.

Shell. Inwestycja w centrum BPO

Sektor nowoczesnych usług dla biznesu (BSS) rozwija się w Polsce dynamicznie od kilkunastu lat. Nasz kraj jest regionalnym liderem zarówno pod względem liczby centrów, jak i wolumenu zatrudnienia w branży. Głównym atutem Polski w pozyskiwaniu projektów z sektora BSS jest wykształcona kadra pracownicza o określonych kompetencjach technicznych czy językowych, strategiczne położenie Polski na mapie Europy, a także korzystny klimat inwestycyjny, stabilność gospodarcza, rozwój nowoczesnej infrastruktury okołobiznesowej i ekosystem wspierający działalność inwestorów zagranicznych.

Shell jest jednym z największych koncernów energetycznych na świecie. Działa w ponad 70 krajach, zatrudniając ponad 80 tys. pracowników. Firma zajmuje się eksploracją, produkcją, rafinacją i wprowadzaniem na rynek ropy naftowej i gazu ziemnego, wytwarzaniem i sprzedażą produktów chemicznych. W ostatnich latach dynamicznie poszerza swoje portfolio produktów i usług zero- i niskoemisyjnych, mając na uwadze cel osiągnięcia neutralności emisyjnej netto do 2050 roku.

 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ