Rowerów będzie mniej niż chętnych na ich zakup. Drugi rok rewolucji w branży [TYLKO U NAS]

Rośnie popyt na rowery Rośnie popyt na rowery, fot. adobe Stock
Mimo, że producenci rowerów po ubiegłym roku znacząco usprawnili proces realizacji zamówień, to potężny popyt na rowery nie maleje. Jak zapowiada Kross, w tym roku popyt na sprzęt znów przewyższy podaż.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

- Dla Kross początek tego roku, czyli styczeń i luty to rekordy sprzedaży. Już teraz zrealizowaliśmy 90 proc. planowanych zamówień do sieci dilerskiej a nasza sprzedaż przez internet w ciągu ostatnich dwóch lat, z dołu tabeli wskoczyła na sam szczyt - tłumaczy Paweł Świąder z biura prasowego Kross.

Jednocześnie firma przestrzega - w tym roku popyt na rowery jest na tyle duży, że pomimo wielkich zmian w procesie produkcyjnym, chętnych na zakup sprzętu będzie więcej, niż dostępnych pojazdów. - Radzimy klientom, aby nie czekali długo z zakupem roweru – marzec i kwiecień są najlepszymi do tego miesiącami - tłumaczy Świąder.

Rowerowa rewolucja

Sprawcą potężnego zamieszania na rynku jest oczywiście pandemia. W 2020 roku marzec i kwiecień przyniosły znaczący spadek popytu na rowery. To szybko się zmieniło. - Od maja znacznie zwiększyliśmy wolumen sprzedaży i ta sytuacja trwała przez kolejne miesiące. Już wtedy zaczęliśmy bardzo szczegółowo planować sezon 2021 - dodaje Świąder.

W sklepach zaczęło jednak brakować rowerów. Znacząco wzrosły koszty transportu, ale także dramatycznie wzrósł popyt na rowery. I to na całym świecie. Efektem był wzrost cen - nawet o 10 do 20 proc. w skali całego świata. Na rynku zaczęło brakować także części.

- Ubiegły rok pokazał, że w Polsce i całej Europie rozpoczął się prawdziwy boom na rowery i pod tym względem ten rok będzie podobny. Eksperci mówią, że popyt na rowery trwale się zwiększył. Niektórzy mówią, że kolejne lata przyniosą nawet 45 proc. wzrost popytu - dodaje przedstawiciel firmy Kross.

Jak zapewnia Paweł Świąder, Kross w tym momencie chce postawić na zwiększenie sprzedaży przez internet, ale także rozwijanie sieci własnych punktów sprzedaży - zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Przypomnijmy, w Kross już niebawem dojdzie do zmiany warty. Twórca polskiej firmy, Zbigniew Sosnowski, poinformował o rezygnacji z funkcji prezesa firmy. Za sterami zasiądzie Filip Wojciechowski. Kacper Sosnowski, czyli syn Zbigniewa, dołączy do zarządu jako wiceprezes.

 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY