Rezygnacja prezesa PKO BP

Jan Emeryk Rościszewski
Jan Emeryk Rościszewski
Jan Emeryk Rościszewski, obecny prezes zarządu PKO BP, złożył rezygnację z pełnionego stanowiska - poinformowała firma w komunikacie.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Nieznane są oficjalne przyczyny rezygnacji. Jak wynika z komunikatu, rezygnacja została złożona dziś. Rościszewski ma opuścić stanowisko z dniem 22 października br.

Przypomnijmy, Jan Emeryk Rościszewski objął funkcję na początku czerwca br. Na stanowisku zastąpił Zbigniewa Jagiełłę, który wcześniej był prezesem PKO BP od lat. Rościszewski z bankiem związany jest od 2016 roku. Wcześniej kierował obszarem rynku detalicznego i nadzorował spółki grupy kapitałowej.

Aktualizacja, godz. 13:20

Jak poinformował Puls Biznesu, pracę dziś straciły dwie osoby z władz PKO BP: Jakub Papierski, szef skarbu i Rafał Antczak, szef pionu strategii i małych firm.

Nowym prezesem, jak donosi Radio Zet, ma zostać Iwona Duda, obecna prezes Alior Banku. W przeszłości była doradcą Adama Glapińskiego, prezesa NBP. 

Aktualizacja, godz. 13:30

Jak wynika z kolejnego komunikatu PKO BP, rada nadzorcza odwołała z zarządu Rafała Antczaka i Jakuba Papierskiego.

Aktualizacja, godz. 17

PKO BP potwierdziło, że nową prezes banku ma zostać Iwona Duda. Wcześniej musi jednak uzyskać zgodę KNF. Do czasu pozyskania takiej zgody, Iwona Duda będzie pełniła obowiązki szefa PKO jako wiceprezes kierujący pracami zarządu. 

Dodatkowo na stanowisko wiceprezesa został powołany Wojciech Iwanicki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ