Polska gra o stacji benzynowej zwróciła się w 90 minut. "Wyprzedziliśmy wysokobudżetowe projekty"

Gas Station Simulator
Źródło: materiały prasowe
Gas Station Simulator – autorski tytuł od notowanego na NewConnect DRAGO entertainment, który swoją premierę na PC miał 15 września, w zaledwie 90 minut od premiery zwrócił jego twórcom wszystkie koszty produkcyjne o wartości 450 000 zł. Jednocześnie tytuł uplasował się na 1. pozycji na Global Top Sellers, a także na 1. miejscu w zestawieniu New and Trending i Top Sellers.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Produkcja Gas Station Simulator w kilka godzin od premiery otrzymała ponad 50 recenzji, a prawie 90 proc. z nich jest pozytywna. 15 września wieczorem najwyższy peak graczy wyniósł ponad 5 000 użytkowników grających jednocześnie. Gas Station Simulator znalazł się także na głównej stronie Steam w kategorii Featured & Recommended.

To dla nas duży sukces i wyróżnienie – mówi Joanna Tynor, prezes zarządu DRAGO entertainment

Gas Station Simulator to produkcja, w której gracze odnawiają i rozbudują zniszczoną stację benzynową. Zajmują się renowacją i zagospodarowaniem samego budynku stacji, dojazdu do niej, jak również i terenu wokół.

Road Diner Simulator - będzie kolejny hit?

Twórcy gry bazując na pozytywnym feedbacku użytkowników, postanowili pójść o krok dalej. Tym samym 8 września DRAGO entertainment zaprezentowało kartę Steam do nowego tytułu Road Diner Simulator. Projekt, który buduje uniwersum wokół Gas Station Simulator, również przypadł do gustu graczom. Gra 15 września również zasilała globalną listę życzeń platformy Steam.  - Bardzo cieszymy się z tak szybko uzyskanego pozytywnego odbioru naszego nowego tytułu Road Diner Simulator. Projekt w tydzień od uruchomienia karty Steam, uplasował się w Global TOP Wishlist Steam. Upewnia nas to w tym, że pomysł na stworzenie ,,małego Las Vegas’’ przypadł do gustu fanom symulatorów – dodaje Joanna Tynor.

Road Diner Simulator, tak jak Gas Station Simulator, zlokalizowany jest przy Route 66. Mechanika gry obejmuje zarządzanie amerykańskim dinerem i prowadzenie jego renowacji oraz rozbudowy. Gracz będzie odpowiedzialny za wyposażenie i zakup sprzętu oraz aranżację wnętrz. Środki, na wskazane cele uczestnik rozgrywki będzie mógł pozyskać, czynnie obsługując klientów. Do zadań gracza należy renowacja i rozbudowa amerykańskiej stacji benzynowej, aby uczynić obiekt znanym miejscem na mapie, chętnie odwiedzanym przez podróżujących. DRAGO entertainment chce dostosować tytuł do wymagań konsoli PlayStation4 oraz Xbox w 2022 roku. Port gry wykona MD Games.

Obecnie na liście życzeń platformy Steam plasuje się łącznie 10 autorskich tytułów od DRAGO entertainment.

ZOBACZ RÓWNIEŻ