Polska gra o II wojnie światowej już w maju. Jedną z misji obrona Półwyspu Helskiego

land of war
Źródło: materiały prasowe
Land of War - niezależna strzelanka autorstwa MS Games - ukaże się na PC 27 maja br. Twórcy przekonują, że to pierwsza gra o początku II wojny światowej - wszystkie misje traktują o wydarzeniach z lat 1939-1940.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Land of War ukaże początek II wojny światowej z perspektywy zwykłego żołnierza. Twórcy produkcji są entuzjastami klasycznego podejścia do wojennych strzelanek, a gra jest wzorowana na tak kultowych tytułach jak Medal of Honor czy Call of Duty. Głosu głównemu bohaterowi użyczył Jacek Rozenek. 

Wraz z nietypowym okresem historycznym, gracz otrzyma unikatową możliwość wykorzystania broni i wyposażenia, która nigdy wcześniej nie była obecna w grach komputerowych. Ponadto produkcja przybliży również broń, która nie wyszła poza zakres prototypu. - Wciel się w polskiego żołnierza, który od pierwszych dni wojny stawia czoła niezliczonym natarciom wojsk niemieckich. Ruszaj do walki pieszo, kierując pojazdami opancerzonymi lub usiądź za sterami samolotu. Walcz wręcz, korzystaj z ponad kilkudziesięciu rodzajów uzbrojenia do wyboru - czytamy w oficjalnym komunikacie o Land of War.

Wśród dostępnych misji będą takie wydarzenia jak rozpaczliwa obrona Półwyspu Helskiego, bitwa pod Mokrą czy oblężenie Warszawy. Co ciekawe, w grze mają pojawić się fikcyjne scenariusze, zakładające inny przebieg wydarzeń, niż miało to miejsce w rzeczywistości. 

Land of War to depiutancka gra od MS Games. Tytuł trafi również na platformę Xbox, jednak data premiery nie jest jeszcze znana.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ