Platforma Apfino wprowadza w systemach ERP płatności natychmiastowe B2B

Apfino
Apfino, fot. materiały prasowe
Linki do szybkiej płatności online są już bardzo dobrze znane wśród osób, które robią zakupy lub korzystają z usług przez Internet. Do tej pory był to powszechny mechanizm jedynie w sektorze B2C. Platforma Apfino poszła o krok dalej - jako pierwszy fintech na polskim rynku wprowadziła w systemach ERP płatności natychmiastowe za pomocą linku do szybkiej płatności na fakturze wystawianej dla partnera biznesowego, czyli do segmentu B2B.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Uruchomienie usługi linku do płatności na platformie finansowej Apfino jest bezpłatne. Prowizję za przelew ponosi płatnik. Po wykonaniu płatności przez kontrahenta, przedsiębiorca otrzymuje środki pieniężne na swoje konto bankowe już po kilku minutach – nie trzeba czekać na sesje wychodzące i przychodzące. Natomiast informacja o dokonanej płatności jest natychmiastowo odnotowywana w Apfino.

Link do płatności na fakturze to szybki dostęp do pieniędzy, a także szereg korzyści dla kontrahenta:

· Wygodny i prosty sposób zapłaty – brak konieczności wpisywania danych do przelewu, eliminacja pomyłek,

· Bezpieczna transakcja przy pomocy unikalnego linku,

· Możliwość opłacenia faktury szybkim przelewem lub BLIKiem.

- W Apfino w pierwszej kolejności skupiliśmy się na dostarczaniu usług finansowych dla klientów systemów Comarch ERP, ale jednocześnie budujemy kompleksowy portal do prowadzenia firmy. Pracujemy nad szeroko pojętymi płatnościami online i już możemy zaprezentować pierwsze efekty: natychmiastowe płatności na fakturach B2B wystawianych w Comarch ERP – mówi Łukasz Rozlach, Wiceprezes spółki Comarch Finance Connect, która jest właścicielem Apfino.

Apfino to platforma dla przedsiębiorców, oferująca szereg usług finansowych, które pozwalają dbać o płynność finansową biznesu. Dzięki Apfino z poziomu jednego portalu można kompleksowo zarządzać finansami swojej firmy. Ponadto, poprzez integrację z systemami Comarch ERP, przedsiębiorca ma możliwość automatyzować procesy finansowe i kontrolować przepływy pieniężne na bieżąco.

ZOBACZ RÓWNIEŻ