Piotr Dardziński zrezygnował z funkcji prezesa Centrum Łukasiewcza [TYLKO U NAS]

Piotr Dardziński
Piotr Dardziński, fot. materiały prasowe
Wczoraj, 14 lutego, Piotr Dardziński zrezygnował z funkcji prezes Centrum Łukasiewicz - dowiedział się portal mycompanypolska.pl. Znamy już nazwisko nowego prezesa - to Andrzej Dybczyński, dotychczasowy kierownik Łukasiewicz – PORT.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

W tym momencie powody rezygnacji Dardzińskiego nie są oficjalnie podane. Informacje portalu mycompanypolska.pl potwierdziła Anna Wywigacz z departamentu komunikacji Centrum Łukasiewicza. Nowe nazwisko widnieje też na stronie BIP instytucji.

Andrzej Dybczyński. Sylwetka nowego prezesa

 Andrzej Dybczyński to doktor nauk humanistycznych. Absolwent studiów MBA na Franklin University (USA). Odbył praktykę na Georgetown University w Waszyngtonie w obszarze zarządzania organizacjami naukowymi. Uzyskał tytuły magistra kulturoznawstwa i politologii na Uniwersytecie Wrocławskim oraz ukończył podyplomowe studia Prawa i Gospodarki Unii Europejskiej.

Od 2019 do lutego 2023 roku pełnił funkcję dyrektora Łukasiewicz – PORT. W latach 2017-2018 był dyrektorem zarządzającym w KGHM Cuprum. Od 2014 do 2017 roku menedżer w firmie IBM, odpowiadający za organizację i nadzór nad pionem wsparcia zespołów projektowych na półkuli zachodniej. Od 2013 do 2015 roku Konsultant Ministerstwa Obrony Narodowej oraz ekspert Forum Debaty Publicznej Kancelarii Prezydenta RP.

Pracownik naukowy Uniwersytetu Wrocławskiego w latach 2002 – 2018. Od 2009 do 2014 roku Kierownik Podyplomowego Studium Funduszy Strukturalnych Unii Europejskiej, a w latach 2005 – 2012 również Zastępca Dyrektora Instytutu Politologii UWr. Od 2008 roku pełnił także funkcję Senatora Uniwersytetu Wrocławskiego.

Piotr Dardziński

Piotr Dardziński przed objęciem funkcji prezesa Centrum Łukasiewicz był wcześniej sekretarzem stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego odpowiedzialnym za współpracę nauki i biznesu. Nadzorował rządową agencję Narodowe Centrum Badania i Rozwoju, Narodową Agencję Wymiany Akademickiej oraz instytut badawczy Ośrodek Przetwarzania Informacji.

Jako Pełnomocnik rządu ds. reformy instytutów badawczych, Piotr Dardziński opracował nową koncepcję ich funkcjonowania, a następnie realizował proces powstawania Sieci Badawczej Łukasiewicz.

Wykształcenie wyższe zdobywał na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, który ukończył z wyróżnieniem, oraz na Uniwersytecie w Hamburgu. Był członkiem zarządu Klubu Jagiellońskiego oraz ekspertem Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. Obronił doktorat z doktryn ekonomicznych na Uniwersytecie Jagiellońskim, w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych, w Katedrze Historii Doktryn Politycznych i Prawnych. Był stypendystą Uniwersytetu we Fryburgu w Szwajcarii.

Jest absolwentem prestiżowego programu menadżerskiego, realizowanego przez IESE Bussines School w Barcelonie. Od 1998 wykłada na Uniwersytecie Jagiellońskim.

ZOBACZ RÓWNIEŻ