Patronaty My Company Polska. Wrzesień 2022

My Company
Patronaty My Company, fot. mat. prasowe
Oto wydarzenia, którym patronuje My Company Polska.
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 9/2022 (84)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

VIII Kongres Energetyczny DISE

Na VIII Kongresie DISE będziemy dyskutować o bezpieczeństwie dostaw energii i roli nowych inwestycji infrastrukturalnych w transformacji energetycznej.

Kongres Energetyczny DISE odbędzie się 28–29 września we Wrocławiu pod hasłem przewodnim Bezpieczeństwo dostaw energii w dobie transformacji. Kongres stanowi platformę dyskusji o najważniejszych zagadnieniach dla polskiej energetyki. W programie przewidziano dwa dni debat, podczas których będzie można poznać opinie specjalistów sektora paliwowo-energetycznego, polityków, menedżerów i naukowców z polski i z zagranicy. Patronat honorowy nad kongresem objęli m.in.: Prezes Rady Ministrów, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Ministerstwo Aktywów Państwowych i Urząd Regulacji Energetyki.

Tematem wiodącym będzie bezpieczeństwo energetyczne. W programie pojawi się też panel dotyczący energetyki wiatrowej o likwidacji barier i perspektywach rozwoju. DISE zaprasza także do rozmowy na temat technologii wodorowych (w tym znaczenia współpracy dolin wodorowych). Przed nami panel o energetyce jądrowej, w którym eksperci będą pytani o kamienie milowe realizacji inwestycji atomowych. W programie również debata o przyszłej roli gazu ziemnego w Europie i perspektywach wdrożenia gazów zdekarbonizowanych. DISE otwiera dyskusję o inwestycjach w zielony transport (w tym rozwoju elektromobilności). W agendzie pojawi się również panel dotyczący transformacji ciepłownictwa (w tym działań na rzecz czystego powietrza i obniżenia temperatury w aglomeracjach miejskich).

--------------------------------------------------------------------

Google Cloud Days. Warszawa, 26–27 września

Warszawska siedziba Google stanie się na dwa dni miejscem wymiany myśli, dzielenia się wiedzą i najlepszymi praktykami w  usprawnianiu komunikacji w firmie, współpracy w organizacji, zwiększania wydajności infrastruktury chmurowej, optymalizacji kosztów czy podnoszenia poziomu bezpieczeństwa firmowych danych. 

Wszystko za sprawą konferencji Google Cloud Days organizowanej przez firmę FOTC, partnera Google Cloud.

Swoim doświadczeniem podzielą się eksperci, m.in. z firm: FOTC, Revolut, Vue Storefront, Grupa WP, LPP czy Ramp Network.

Konferencja jest wydarzeniem darmowym podzielonym na dwa równoległe bloki tematyczne: dla przedsiębiorców i inżynierów. 

--------------------------------------------------------------------

Jeśli porażka nie jest opcją, to sukces też nie

Co wyróżnia liderów przyszłości

Sukces lidera to zawsze kwestia wyboru pomiędzy kreatywnością a lękiem. I to do przywódców przyszłości należy decyzja, czym będą się kierować w codziennych działaniach. O wyzwaniach stojących przed przywódcami opowiedzą m.in. Seth Godin i Mok O'Keeffe 21 i 22 września  w Warszawie podczas 6. edycji Masters and Robots zatytułowanej „What if...”. Wydarzenie organizowane jest przez Digital University.

Podczas tegorocznej 6. edycji konferencji Masters&Robots wystąpią m.in.:

• Seth Godin – guru marketingu i przywództwa. W wystąpieniu zatytułowanym „Tańcząc na krawędzi rewolucji: co jeśli zaczniemy przewodzić?” opowie o przywództwie przyszłości.

• Mok O’Keeffe, innowator HR, ekspert w dziedzinie kultury organizacyjnej. Podczas prelekcji „Prowadząc ku przyszłości” przedstawi opracowany przez siebie model Przywództwa 4.0. oraz wskaże liderom drogę skutecznego przewodzenia w świecie niepewności, zmian i dysrupcji.

Podczas wydarzenia odbędzie się również ogłoszenie laureatów konkursu Masters and Robots Awards oraz ceremonia wręczenia nagród. Konkurs skierowany jest do przedsiębiorców, naukowców i innowatorów mających odwagę sięgać po nowe rozwiązania i zmieniać swoje organizacje, a także rozwijać najnowsze technologie w służbie społeczeństwu. W międzynarodowej kapitule pod przewodnictwem Jowity Michalskiej (CEO i założycielki Digital University) zasiadają Sebastian Kulczyk, Leesa Soulodre, Maciej Noga, Monica Parker, prof. Piotr Płoszajski i Supreet Singh Manchanda. 

Masters and Robots Awards 2022 będą przyznane w dwóch kategoriach indywidualnych:

• Tech Disruptor – dla innowatorów, którzy nie oglądają się za siebie, a patrzą w przyszłość i nie boją się ryzyka, wierząc, że zmiany są tyleż konieczne, co nieuniknione. Nagroda Tech Disruptor jest przeznaczona dla nieustraszonych liderów innowacji, którzy na zawsze zmienią oblicze biznesu.

• Young Tech Disruptor – dla najzdolniejszych młodych innowatorów, przedsiębiorców poniżej 25. roku życia. Jest to propozycja dla osób we wczesnych latach swojej kariery, które znacząco oddziałują na swoją organizację, mają świeżą perspektywę i wywierają wymierny wpływ na otoczenie.

--------------------------------------------------------------------

I SPOTKANIE MIĘDZYNARODOWYCH EKSPERTÓW UPC

Pierwsza w Polsce międzynarodowa konferencja: Ready or not?  Polska i Europa wobec wyzwań związanych z utworzeniem Jednolitego Sądu Patentowego (UPC).

Na przełomie 2022 i 2023 r. zacznie działać nowa instytucja Jednolitego Sądu Patentowego. Ten bezprecedensowy system międzynarodowego sądu cywilnego, w którym stronami są przedsiębiorcy z różnych krajów Unii Europejskiej, może okazać się kluczowy ze strategicznego punktu widzenia wielu firm i instytucji naukowo-badawczych w Polsce. 

21 września zapraszamy na pierwszą w Polsce międzynarodową konferencję poświęconą tematyce powstania Jednolitego Sądu Patentowego łącząca przedstawicieli świata nauki, profesjonalnych pełnomocników i biznes.

Spotkanie europejskich i krajowych ekspertów zajmujących się tematyką ochrony patentowej to okazja do zdobycia aktualnej wiedzy, a także możliwość wymiany poglądów oraz poznania różnych strategii działań dotyczących „nowej rzeczywistości” w świecie patentowym.

Udział w konferencji online jest bezpłatny.

--------------------------------------------------------------------

5. edycja Konferencji Firma Przyszłości już 5.10.2022 r.

Co charakteryzuje firmy przyszłości? 

Co zrobić, żeby nie zostać w tyle? Jak oprzeć się negatywnym zmianom gospodarczym? Jak dotrzymać kroku w zmianach technologicznych? Czy i jak inwestować w marketing?

Na te oraz wiele innych pytań odpowiedzą prelegenci podczas 5. edycji Konferencji Firma Przyszłości, która odbędzie się 5 października 2022 r. w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu.

Organizatorem wydarzenia jest Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu, a udział jest bezpłatny. Rejestracja uczestników rozpocznie się 31 sierpnia 2022 r. 

Podczas konferencji odbędzie się 16  prelekcji z ekonomii, sprzedaży, marketingu, nowoczesnych technologii czy prawa. Uczestnicy dowiedzą się także o kompetencjach przyszłości oraz trendach w rozwoju przedsiębiorstw i pracowników. 

Na liście prelegentów znajdują się takie nazwiska jak dr Maciej Kawecki, Kamil Kozieł czy Marek Zuber. Wysłuchamy również prelekcji praktyków biznesu, w tym Zbigniewa Klonowskiego, CEO TRIAS AVI oraz członka kapituły rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

--------------------------------------------------------------------

11. edycja EFNI 12–14 października w Radisson Blu w Sopocie

Niewiele było momentów w 11-letniej historii Europejskiego Forum Nowych Idei, kiedy świat znajdował się  w czasie takiej niepewności jak obecnie. Dawno tak ważne nie było pytanie EFNI: #CoBędzie jutro, ale także – co możemy zrobić dzisiaj.

Jakie przywództwo potrzebne jest na nowe czasy? Jak współpracę międzynarodową determinuje agresja Rosji na Ukrainę? Co z zieloną transformacją? 

O tym m.in. będą rozmawiać uczestnicy EFNI 2022, podczas czterech bloków tematycznych:

• Europa, czy potrzebny jest wielki reset?

• Gospodarka – nadmiar czy umiar?

• Zielony horyzont 2050

• Czy technologia uratuje świat?

Szczegóły dotyczące programu, wydarzeń towarzyszących oraz gości EFNI 2022 ogłoszone zostaną już wkrótce.

Europejskie Forum Nowych Idei organizowane jest od 2011 r. przez Konfederację Lewiatan przy współudziale BusinessEurope oraz miasta Sopot.

--------------------------------------------------------------------

Odpowiedzialny biznes

7 i 8 października 2022 r. Hala Cracovia w Krakowie stanie się przestrzenią zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu za sprawą 3. edycji Carbon Footprint Summit. Na uczestników czekają: część konferencyjna, wystawiennicza i warsztatowa. W programie wydarzenia, którego organizatorem jest Carbon Footprint Foundation, znalazły się m.in. Międzynarodowa Konferencja (środowisko, społeczna odpowiedzialność biznesu oraz ład korporacyjny), prezentacja firm w obszarze zrównoważonego rozwoju, Targi Pracy Fair Job Fairs, Hackathon EcoTech, a także promocja raportu fundacji „Dlaczego potrzebujemy idei dekarbonizacji”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. 

Oferta Carbon Footprint Summit skierowana jest do przedstawicieli odpowiedzialnego biznesu: kadry zarządzającej, specjalistów ds. CSR, HR, PR, marketingu; przedstawicieli organizacji NGO, dziennikarzy i osób pracujących w mediach, przedstawicieli administracji publicznej, studentów i zainteresowanych zrównoważonym rozwojem.

Dla chcących poznać najnowsze trendy ESG przygotowano część konferencyjną i trzy bloki tematyczne: #FACTS, #TECH i #IDEA. Wsparcie merytoryczne zapewnią eksperci ze świata biznesu, nauki i mediów oraz przedstawiciele partnerów strategicznych 3. edycji Carbon Footprint Summit: Columbus Energy, Saule Research Institute i Somfy.

--------------------------------------------------------------------

Dni Zarządzania Wierzytelnościami we Wrocławiu 

Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce (ZPF) 22–24 września we Wrocławiu organizuje pierwsze w historii Dni Zarządzania Wierzytelnościami. Wydarzenie jest rozbudową Kongresu Zarządzania Wierzytelnościami.

22 września na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu rozpoczną się DZW, na których odbędzie się dyskusja o synergii nauki z biznesem. Ponadto dzieci i młodzież będą mogły uczestniczyć w drzwiach otwartych w firmach windykacyjnych.

22–23 września ZPF organizuje XIII Kongres Zarządzania Wierzytelnościami w Narodowym Forum Muzyki, czyli największy w Polsce projekt konferencyjny dla branży wierzytelnościowej. W programie także wręczenie Laurów CESSIO. 

24 września wydarzeniem zwieńczającym Dni Zarządzania Wierzytelnościami będzie I Bieg Charytatywny ZPF RUN.

Głównym celem wydarzenia jest promocja nowych rozwiązań i technologii mających wpływ na branżę finansową. DZW mają na celu promocję edukacji finansowej oraz branży zarządzania wierzytelnościami wśród młodzieży szkolnej oraz mieszkańców Wrocławia. Poprzez wydarzenia sportowe i edukacyjne oraz naukowe organizatorzy chcą również szerzyć ideę pomocy potrzebującym. 

My Company Polska wydanie 9/2022 (84)

Więcej możesz przeczytać w 9/2022 (84) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ