Oto liderzy transformacji cyfrowej

SAP Innovation Awards
Fot. materiały prasowe
Podczas SAP NOW przyznano aż osiem nagród SAP Innovation Awards. To wyróżnienia dla organizacji, które w najbardziej innowacyjny sposób wykorzystują rozwiązania z portfolio produktów SAP i są liderami transformacji cyfrowej w Polsce.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Wśród nagrodzonych firm i instytucji znalazły się: Eurocash, Transfer Multisort Elektornik (TME), Żabka, Grupa Maspex, TERG S.A., KBT, Śnieżka oraz Grupa Raben.

SAP Innovation Award 2022: Eurocash

Eurocash jako pierwsza firma w Polsce i jedna z pierwszych w regionie CEE wykorzystała rozwiązanie transformacji finansów oparte o SAP S/4HANA Central Finance oraz SAP Analytics Cloud. Efektem pionierskiego wdrożenia jest standaryzacja procesów w obszarze rachunkowości, ujednolicenie i uproszczenie modelu danych oraz skonsolidowanie na jednym, centralnym systemie S/4HANA zapisów księgowych z kilkudziesięciu spółek obsługiwanych w kilku źródłowych systemach ERP. Całość architektury rozwiązania oparta jest na chmurze SAP. Partnerem wspierającym nagrodzone przedsiębiorstwo było PwC.

Firma Eurocash otrzymała nagrodę za wyznaczanie nowych szlaków transformacji obszaru finansów z wykorzystaniem innowacyjnych narzędzi cyfrowych.

SAP Innovation Award 2022: Transfer Multisort Elektornik (TME)

Transfer Multisort Elektornik (TME) to międzynarodowy dystrybutor komponentów elektronicznych, elektrotechnicznych, wyposażenia warsztatowego oraz automatyki przemysłowej. Organizacja borykała się z problemem dużych kosztów związanych z integracją, składowaniem i analizą ogromnych wolumenów danych – remedium na ten problem został znaleziony w SAP Data Warehouse Cloud wraz z wbudowanym jeziorem danych (data lake). Analityka jest dla tej firmy jednym z obszarów, dzięki któremu zachowuje przewagę konkurencyjną.

Nagroda SAP Innovation Award dla Transfer Multisort Elektornik została przyznana za świadome wykorzystywanie najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych narzędzi analitycznych SAP do budowy organizacji data-driven.

SAP Innovation Award 2022: Żabka

Żabka borykała się z problemem typowym dla branży retail – złożonością i ilością procesów, a także rozproszeniem systemów. Szlak transformacji cyfrowej dla tej organizacji był tym trudniejszy, że cały proces musiał odbyć się bez negatywnego wpływu na codzienne działanie operacyjne. Dodatkową motywacją podczas wdrażania innowacyjnych rozwiązań był dynamiczny wzrost organizacji, co wiązało się z ogromnym wzrostem ilości komunikatów wymienianych między systemami. Dzięki odpowiedniemu doborowi narzędzi, nagrodzona firma zwiększyła efektywność i bezpieczeństwo procesów logistycznych, a także zredukowała ich koszt i negatywny wpływ na środowisko.

Żabka została doceniona za mądre wykorzystanie systemów SAP do zwiększenia efektywności biznesu, ale także stworzenie nowych, innowacyjnych modeli biznesowych.

SAP Innovation Award 2022: Grupa Maspex

Maspex to jeden z największych graczy w swoim segmencie w Europie Środkowo-Wschodniej. To przedsiębiorstwo ma przewagę ponad 20-letnich doświadczeń w pracy z rozwiązaniami SAP do rozwoju biznesu. Firma wdrożyła optymalne rozwiązania do planowania, budżetowania i raportowania operacji oraz chmurowe rozwiązania analityczne, bazujące na SAP Business Technology Platform. Proces wdrożenia systemów był wyjątkowy szybki, ale i skuteczny – jego efektem jest optymalizacja procesów planistycznych, budżetowania i controllingu.

Firma Maspex została wyróżniona za niezwykłe tempo innowacji z wykorzystaniem najnowocześniejszych narzędzi i technologii.

SAP Innovation Award 2022: TERG S.A.

TERG S.A. jest obecna na polskim rynku od ponad 20 lat. Należą do niej tak znane marki jak Media Expert, Avans.pl czy Electro.pl. Aby usprawnić planowanie łańcuchów dostaw oraz zarządzanie całym procesem logistyki ta firma sięgnęła po rozwiązanie SAP Integrated Business Planning. Innowacyjna transformacja biznesowa objęła wszystkie sklepy stacjonarne i e-commerce tej firmy. W rozwoju biznesu grupy pomogło natomiast chmurowe narzędzie analizujące i wizualizujące dane w czasie rzeczywistym.

TERG S.A. otrzymała nagrodę za optymalizację łańcucha dostaw, innowacyjne podejście do procesu transformacji i wykorzystanie najnowszych technologii SAP.

SAP Innovation Award 2022: KBT

Firma KBT to przykład organizacji, która stale się rozwija i jednocześnie rozbudowuje swoje środowisko IT wraz z dynamicznym wzrostem. To przykład na rozpoczęcie przygody ze środowiskiem SAP od rozwiązań z rodziny SAP Business One i przejście ścieżki transformacji cyfrowej aż po pełen system ERP w chmurze publicznej. KBT to pierwszy podmiot w Polsce, który wdrożył system SAP S/4HANA Cloud w chmurze publicznej. Firma jest międzynarodowym liderem wyrobów linowych dla dzieci i ekspert ds. akcesoriów do wyposażenia placów zabaw. Partnerem w transformacji cyfrowej firmy jest NTT.

KBT doceniono za konsekwencje w digitalizacji organizacji oraz pionierskie wdrożenie rozwiązań SAP w chmurze publicznej.

SAP Innovation Award 2022: Śnieżka

Śnieżka, firma która produkuje rocznie 150 mln kg wyrobów i zatrudnia 1200 osób, szukała elastycznych rozwiązań IT, usprawniających właściwie wszystkie procesy biznesowe – od produkcji przez logistykę po obsługę klienta. Dzięki przeprowadzonej transformacji, nagrodzona firma uzyskała dostęp do danych w czasie rzeczywistym, co m.in. przyspieszyło proces podejmowania decyzji. Możliwe stało się też kompleksowe planowanie łańcucha dostaw i realizacja strategii skoncentrowanej na klientach.

Firmę Śnieżka uhonorowano za kompleksową i całościową transformację biznesu, za wizję i wytrwałość w dążeniu na szczyt transformacji cyfrowej.

SAP Innovation Award 2022: Grupa Raben

Grupa Raben zdecydowała się wdrożyć proces digitalizacji zarówno „twardych” jak i „miękkich” obszarów HR dla 5000 pracowników przedsiębiorstwa z 15 różnych państw. Firma wykorzystała w tym celu rozwiązania SAP Success Factors, ale także autorskie narzędzia doświadczonego partnera. Dzięki nagrodzonemu wdrożeniu, wyeliminowano duplikacje danych, znacznie przyspieszono rozliczenie kadr i płac, zintegrowano systemy HR z innymi obszarami biznesu, poprawiono proces ewaluacji zespołów oraz wyniesiono zarządzanie talentami na nowy szczyt.

Firmę Raben doceniono za przeprowadzenie implementacji w doskonałym tempie oraz innowacyjne wykorzystanie chmury w HR.

ZOBACZ RÓWNIEŻ