Wielka nagroda dla akcjonariuszy: Eurocash wypłaci 50 mln zł dywidendy za 2022 rok

eurocash
Fot. shutterstock.
Spółka planuje wypłacić akcjonariuszom 0,36 zł na akcję z zysku netto za rok 2022. Pozostała część zysku zostanie przeznaczona na kapitał zapasowy - informuje Eurocash.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Eurocash, jeden z największych dystrybutorów w Polsce, rekomenduje wypłatę dywidendy dla swoich akcjonariuszy w wysokości 50 mln zł. Grupa podkreśla, że proponowany podział zysku uwzględnia stabilną sytuację spółki oraz konieczność zapewnienia jej kontynuacji i dalszego rozwoju.

Niższa dywidenta niż przed rokiem

Dzień dywidendy został zaplanowany na 26 czerwca, natomiast termin wypłaty dywidendy ustalono na 29 czerwca 2023 roku.

W ubiegłym roku Eurocash przeznaczył cały zysk netto za 2021 rok, który wyniósł 137 mln zł, na kapitał zapasowy. Wówczas wypłacono dywidendę w wysokości 0,48 zł na akcję. Obecna rekomendacja dotycząca dywidendy za 2022 rok wskazuje na zmniejszenie kwoty w porównaniu z poprzednim rokiem, ale nadal stanowi atrakcyjną ofertę dla akcjonariuszy.

Rossmann: nowy prezes i plan 2 tys. sklepów do 2025 r.

Stabilna sytuacja dla dalszego rozwoju firmy

"W ocenie zarządu, proponowany podział zysku uwzględnia zarówno stabilną sytuację spółki, jak i konieczność zapewnienia niezakłóconej kontynuacji działalności i jej dalszego rozwoju oraz realizacji celów strategicznych i zabezpieczenia płynności finansowej" - oświadczył Eurocash.

Dla akcjonariuszy Eurocash informacja o proponowanej dywidendzie stanowi ważne przesłanki do podjęcia decyzji dotyczących dalszych inwestycji w spółkę. Wielu inwestorów korzysta z wypłat dywidendy jako dodatkowego źródła dochodu lub decyduje się na reinwestowanie otrzymanych środków w zakup kolejnych akcji.

Grupa Eurocash od lat zajmuje solidną pozycję na polskim rynku dystrybucji. Jej działalność koncentruje się na dostarczaniu towarów do małych i średnich sklepów detalicznych, w tym marketów spożywczych, sklepów osiedlowych i stacji paliw. Wartościowe udziały w rynku oraz stabilna sytuacja finansowa pozwalają spółce na kontynuację swojej ekspansji.

Porwij miliony. Co daje występ na konferencji TED i jak zostać prelegentem?

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ