300+. Ostatnie dni na złożenie wniosku

300+
Fot. shutterstock.
Jeszcze tylko do końca listopada można złożyć wniosek o wyprawkę szkolną 300+. Odpowiednie dokumenty złożysz przez aplikację.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Program „Dobry start” to jedno ze świadczeń socjalnych przysługujących rodzicom młodzieży szkolnej. Jednorazowa zapomoga na wyprawkę szkolną to dla większości beneficjentów już dawno zapomniany wydatek. Ale z danych ZUS wynika, że jeszcze spora grupa rodziców opóźnia się ze złożeniem odpowiedniego wniosku.

Dobry start z aplikacją

Jak przypomina portal Money.pl świadczenie "Dobry start" przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami – do 24 lat.

W tym roku  wyjątkowo można składać wnioski o 300+ przez aplikację mobliną mZUS. Choć mobilną opcję uruchomiono przed tygodniem (14 listopada) już wiadomo, że zyskuje coraz większą popularność.  

Cyfryzacja usług ZUS

Oferta aplikacji mZUS usprawni również składanie innych wniosków poprzez urządzenia mobilne.  Już teraz można się przez nią ubiegać o wypłacenie zasiłku 500 plus czy o dofinansowanie do żłobków. Aplikację można pobrać bezpłatnie z App Store w systemie iOS i Google Play dla smartfonów z androidem.  

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił dotąd ok. 4,4 mln świadczeń "Dobry start". Łączna ich kwota przekroczyła już 1,3 mld zł.

Czytaj dalej: 500+ jednak dla najubżoszych

ZOBACZ RÓWNIEŻ