Omnipack wzmacnia kadry. Cztery nowe osoby na stanowiskach kierowniczych

Omnipack wzmacnia zespół
Omnipack wzmacnia zespół
Omnipack, specjalizujący się w logistyce dla e-commerce, powiększa zespół o cztery nowe osoby w toku ekspansji międzynarodowej. Do zespołu dołączają topowi specjaliści z branży: Marcin Borzoł - Head of Data, Karina Klimczak – Head of Delivery, Jakub Bączykowski - VP Sales, Michał Gębala - Head of Partnerships.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Z początkiem kwietnia do Omnipack na stanowisko Head of Data dołączył Marcin Borzoł, doświadczony manager w obszarze przetwarzania danych. Dotychczas był związany z branżą finansową oraz IT. Jako Digital Advisor Lead w Predica (firma wdrożeniowa, partner Microsoft) oraz BI Manager w Digital Care (firma ubezpieczeniowa) wdrażał nowoczesne platformy danych oraz narzędzia Business Intelligence. W Omnipack będzie odpowiedzialny za strategię i zarządzanie obszarem przetwarzania danych.

- Moim celem jest wdrożenie zunifikowanej platformy danych oraz rozwój kompetencji Omnipack w zakresie zaawansowanej analityki biznesowej. Te rozwiązania pozwolą na dalszy wzrost wydajności procesów operacyjnych oraz wspomogą kadrę zarządzającą w podejmowaniu strategicznych decyzji. Docelowo chcemy wdrażać modele predykcyjne oparte o AI/machine learning – komentuje Marcin Borzoł.

Stanowisko Head of Delivery objęła Karina Klimczak. Jej wyzwaniem w Omnipack będzie wyskalowanie zespołów i optymalizacja procesów związanych z software development. Klimczak zdobywała doświadczenie w wiodących firmach z branży IT. W ostatnim czasie współpracowała z STX Next, największym europejskim Python Software Housem, pełniła tam rolę Service Delivery Managera. Wcześniej była związana z firmą produktową Trans.eu, gdzie odpowiadała za planowanie i bieżącą koordynację prac 30 zespołów deweloperskich rozwijających platformę logistyczną.

- Od jakiegoś czasu przyglądałam się dokonaniom Omnipack i uważam, że robi świetne rzeczy, których potrzebuje dziś (i będzie potrzebował jutro) rynek. Mam nadzieję, że wniosę do firmy wartość i wspólnie stworzymy najlepsze na rynku procesy i rozwiązania technologiczne w zakresie logistyki dla eCommerce – mówi Karina Klimczak.

Stanowisko VP Sales w Omnipack objął Jakub Bączykowski - były szef Travelist i Booking w Polsce, a ostatnio dyrektor generalny grupy hotelowej Górskie Resorty. Był też odpowiedzialny za rozwój obszaru Travel w Groupon Polska. W Omnipack skupi się na strategicznym rozwoju biznesu w Polsce i za granicą.

- Od początku mamy ambicję, by zbudować najbardziej niezawodną i skalowalną sieć fulfillmentową w Europie, przystosowaną do dynamicznie rozwijającego się rynku ecommerce. Ostatnie lata pokazały, że realizując zamówienia sklepów internetowych w modelu full-stack, staliśmy się rozwiązaniem logistycznym, które odpowiada na oczekiwania współczesnego biznesu online. Doświadczenie Jakuba, pomoże nam zdobywać nowych klientów i realizować oczekiwania przedsiębiorców, którzy dotąd nie korzystali z fulfillmentu – podsumowuje prezes Omnipack Tomek Kasperski.

Do zespołu dołączył też Michał Gębala - przedsiębiorca i menedżer z ponad 12-letnim doświadczeniem w zarządzaniu sprzedażą i marketingiem biznesów online. Poprzednio związany z Groupon Polska jako Sales Director oraz z DaWanda Polska jako Country Manager. W Omnipack Gębala objął stanowisko Head of Partnerships.

ZOBACZ RÓWNIEŻ