Od teraz w Credit Agricole założysz Konto Biznes przez aplikację mobilną – w pełni zdalnie

Od teraz w Credit Agricole założysz Konto Biznes przez aplikację mobilną – w pełni zdalnie
Bank Credit Agricole uruchomił aplikację do zdalnego otwierania konta dla klientów biznesowych prowadzących jednoosobową działalność oraz rolników. Aplikacja CA24 Otwórz Konto Biznes wykorzystuje technologię identyfikacji biometrycznej, zapewniając bezpieczny sposób zakładania rachunku bankowego.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Zmienia się tryb życia, a w raz z nim pojawiają się nowe usługi technologiczne i finansowe. Credit Agricole uruchomił kolejną usługę online – możemy założyć konto bankowe całkowicie zdalnie, bez wychodzenia z domu. Wystarczy dostęp do internetu i smartfon z aparatem foto. 

W tym roku Konto Biznes otworzymy w Credit Agricole z poziomu aplikacji mobilnej. To doskonałe, wygodne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy prowadzą lub właśnie zakładają jednoosobową działalność gospodarczą oraz rolników indywidualnych.

— Jako bank w 100% ludzki i w 100% cyfrowy cały czas dbamy o relacje z naszymi klientami, a jednocześnie pracujemy nad dostosowaniem trendów technologicznych do ich oczekiwań. Wprowadzane przez nas rozwiązania ułatwiają zarządzanie finansami i pozwalają skupić się na najważniejszym, czyli na prowadzeniu swojego biznesu — mówi Mateusz Twaróg, dyrektor Departamentu Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Agrobiznesu w banku Credit Agricole.

Całkowicie zdalny i cyfrowy proces otwierania Konta Biznes

Wystarczy że skorzystamy z aplikacji CA24 Otwórz Konto Biznes, która jest dostępna na platformach iOS i Android. Aplikacja umożliwia otwarcie konta w prosty, bezpieczny sposób – bez wychodzenia z domu i potrzeby dostarczania jakichkolwiek papierowych dokumentów. Proces jest w pełni online i odbywa się bez udziału kuriera, nie wymaga również wizyty w placówce banku.

Poza telefonem będziemy potrzebować aktualnego dowodu osobistego i numeru NIP firmy lub REGON w przypadku rolnika indywidualnego. Ponadto działalność, którą prowadzimy powinna mieć aktualne dane w spisie przedsiębiorców w Centralnej Ewidencji i informacji o działalności gospodarczej (CEiDG) lub bazie GUS.

Po wykonaniu zdjęć twarzy, zeskanowaniu dowodu i podaniu niezbędnych informacji, bank przeprowadzi ich weryfikację, a następnie umożliwi podpisanie umowy. Otrzymamy wtedy wiadomość SMS z jednorazowym kodem, który pozwoli aktywować Konto Biznes. I to tyle! Następnie możemy usunąć aplikację, ponieważ służy ona tylko do tego celu. 

Zobacz, jak prosto założyć Konto Biznes na poniższym filmie:

Po założeniu konta możemy od razu z niego korzystać zdalnie. W tym celu wystarczy, że pobierzemy aplikację CA24 Mobile lub skorzystamy z serwisu online CA24 eBank. Warto założyć konto już teraz, ponieważ dla nowych klientów bank uruchomił promocję darmowego prowadzenia rachunku przez 12 miesięcy. Promocja jest ważna do 31 marca 2021 r.

Dbamy o bezpieczeństwo 

W przypadku rozwiązań cyfrowych liczy się nie tylko wygoda, ale także bezpieczeństwo. Credit Agricole odpowiednio zadbał o ten aspekt, wykorzystując w aplikacji CA24 Otwórz Konto Biznes zaawansowaną technologię identyfikacji biometrycznej. 

Zastosowane rozwiązanie pozwala na potwierdzenie tożsamości użytkownika za pomocą biometrii twarzy oraz poprzez weryfikację autentyczności dowodu osobistego. Na czym to polega? System m.in. pozwala porównać osobę ze zdjęcia z dowodu osobistego z osobą ze zdjęcia typu selfie. Projekt został wdrożony we współpracy z Digital Gateways, spółką, która powstała w fabryce startupów stworzonej przez The Heart i Mastercard.

- Zdalna weryfikacja klienta proponowana przez Digital Gateways wykorzystuje biometrię. System porównuje przesłane przez klienta zdjęcia z fotografią na dowodzie osobistym. Sprawdza także wybrane parametry na zeskanowanych zdalnie dokumentach. Proces jest szybki, zgodny z obowiązującymi przepisami i bezpieczny, co jest szczególnie ważne w przypadku usług bankowych – mówi Maciej Marszałek, prezes The Heart.

Aplikacja CA24 Otwórz Konto Biznes to kolejny krok w kierunku automatyzacji procesów bankowości w Credit Agricole. Wcześniej bank, jako jeden z pierwszych na rynku, udostępnił aplikację dla klientów indywidualnych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY