Nowa normalność, czyli Cisco ułatwia działanie małym i średnim firmom

fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe
Cisco to firma doskonale znana od lat na rynku zaawansowanych rozwiązań związanych z cyfrową komunikacją. Teraz – oprócz dużych przedsiębiorstw – chce swoją ofertą zainteresować także mniejsze firmy. Dzięki temu mogą one korzystać z profesjonalnych rozwiązań, sprawdzonych w największych korporacjach. To bezcenne w czasie, gdy praca zdalna staje się normą, a nie wyjątkiem.
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 7/2020 (58)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Nawet małe i średnie firmy potrzebują rozwiązań IT, które obejmują rozbudowaną infrastrukturę sieciową. Zwłaszcza teraz, gdy wiele osób pracuje, wykorzystując połączenia internetowe. Wielu pracowników już nigdy nie wróci na stałe do biur, a to oznacza, że zapotrzebowanie na sprawdzone i bezpieczne systemy komunikacyjne będzie stale rosnąć. To dlatego Cisco proponuje swoje rozwiązania już nie tylko korporacjom, lecz także zdecydowanie mniejszym firmom. Co ważne, to technologie, które od lat sprawdzają się w największych, globalnych korporacjach.

Jednym z przykładów takiego rozwiązania jest platforma do grupowej pracy Webex, uzupełniona produktami pozwalającymi na łączność bezprzewodową oraz tymi z obszaru bezpieczeństwa. To ważne, bo według badania, jakie przeprowadziło Krajowe Stowarzyszenie Małych Przedsiębiorstw wśród ok. 1 tys. małych firm, od marca do kwietnia podwoiła się liczba właścicieli i pracowników przedsiębiorstw pracujących zdalnie. Tendencja ta będzie się na pewno utrzymywać. Dlatego małe i średnie firmy będą mogły skorzystać z rozwiązania Webex, które łączy w sobie możliwość dokonywania połączeń, odbywania zdalnych spotkań oraz przesyłania wiadomości. Warto dodać, że funkcjonalności tej platformy można dobierać odpowiednio do potrzeb, co przekłada się też na wysokość opłat abonamentowych. Platforma Webex umożliwia m.in. zabezpieczenie poszczególnych spotkań, szyfruje dane przesyłane między ich uczestnikami, blokuje nieuprawniony dostęp, może też przygotować transkrypcję rozmów, wykorzystując wewnętrzną aplikację Cisco – nie ma więc ryzyka wycieku danych na zewnętrzne serwery.

Oprogramowanie i sprzęt przygotowane przez Cisco pozwalają bezproblemowo pracować z domu (albo dowolnego innego miejsca na świecie) i współpracować z innymi pracownikami oraz klientami. Co ważne, to wszystko dzieje się bezpiecznie, ponieważ – w każdym wymiarze – Cisco zabezpiecza przed kradzieżą tożsamości i innymi rodzajami ataków. Co więcej, niezbędne oprogramowanie dostępne jest w modelu chmury obliczeniowej, a to oznacza, że kwestia ciągłości działania systemu jest po stronie producenta, a proces instalacji i konfigurowania całego systemu okazuje się bardzo prosty – takie są bowiem potrzeby i możliwości małych oraz średnich firm.

W obecnych, niepewnych czasach najlepiej korzystać z narzędzi, w których bezpieczeństwo jest funkcją podstawową, wbudowaną w rozwiązanie i nie wymaga skomplikowanej konfiguracji

– podkreśla Marcin Chudak, dyrektor sprzedaży do sektora MSP z Cisco.

– Tymczasem w przypadku wielu dostępnych na rynku rozwiązań często nie jest to normą. Funkcjonalność i wygoda nie mogą być jedynym kryterium wyboru rozwiązania do współpracy. Muszą im towarzyszyć funkcje zapewniające bezpieczeństwo. Warto również sprawdzić, gdzie są przechowywane dane wysyłane za pośrednictwem wykorzystywanej przez nas aplikacji.

Obok wspomnianych już rozwiązań proponowanych przez Cisco, mamy też narzędzie Business Dashboard, które ułatwia zarządzanie siecią, łącznie z drobiazgowym monitoringiem wszystkich pracujących w sieci urządzeń. Zbudowanie infrastruktury sieciowej ułatwiają zaś m.in. nowe przełączniki sieciowe z serii Cisco Business – łatwe do skonfigurowania i zapewniające wysoki poziom bezpieczeństwa. Dotyczy to również transmisji danych poprzez dedykowane, wirtualne sieci prywatne (VPN), dzięki którym między pracownikiem a miejscem przechowywania firmowych danych budowany jest wirtualny „tunel”, przez który można się bezpiecznie komunikować. Również za pomocą smartfona lub tabletu, także z wykorzystaniem sieci Wi-Fi, które niekoniecznie muszą być w stu procentach bezpieczne. Odpowiednio skonfigurowany VPN nawet w takiej sytuacji zapewni bezpieczeństwo.

 

Chcesz wiedzieć więcej o nowych technologiach? Kliknij w linki:

Webex trial

WFH

Business Continuity

Cisco Capital

My Company Polska wydanie 7/2020 (58)

Więcej możesz przeczytać w 7/2020 (58) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY