Nowa funkcjonalność Google Maps to duże ułatwienie dla mieszkańców miast

Nowa funkcjonalność Google Maps to duże ułatwienie dla mieszkańców miast
Użytkownicy Google Maps już niedługo będą mogli kupić bilety na komunikację miejską bezpośrednio w aplikacji - poinformowało Google Polska. Jak na razie usługa będzie dostępna na smartfonach z Androidem.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Nowa funkcjonalność Google Maps sprawi, że będzie można zaplanować trasę w Mapach i od razu zakupić bilety. Płatność odbędzie się za pomocą karty kredytowej lub debetowej, a jedynym warunkiem będzie połączenie jej z Google Pay. Tak kupiony bilet na przejazd trzeba będzie pokazać kontrolerowi lub przyłożyć do czytnika w pojeździe.

Google nie informuje, kiedy usługa zacznie działać - na blogu firmy czytamy, że to kwestia kilku najbliższych tygodni. Na początku funkcjonalność będzie dostępna dla mieszkańców Warszawy, Łodzi i Poznania, ale zapowiedziano już dodanie do aplikacji kolejnych miejsc. Z usługi skorzystamy również w kilku europejskich miastach np. w Pradze czy Mediolanie.

Jednocześnie Google Polska przekazało, że rozpoczęło rozmowy z lokalnymi partnerami, by z poziomu Google Maps można było również opłacać parkingi. Tego typu rozwiązanie działa już w kilkuset amerykańskich miastach, teraz potentat chce przenieść je na europejski grunt.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY