Miła niespodzianka. Nowinki technologiczne

Huawei FreeBuds Pro
Huawei FreeBuds Pro
Z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że jestem jednym z największych w Polsce fanów Oasis. Słuchawki od Huaweia musiałem więc wypróbować na piosenkach ukochanego zespołu.
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 9/2022 (84)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Zacznijmy od tego, że nie przepadam za dousznymi słuchawkami. Z tym większą ciekawością zabrałem się za test nowych Huawei FreeBuds Pro 2. 

Nie najtrudniejszy pierwszy krok

W swoim słuchawkowym życiu tylko raz zdecydowałem się na kupno dousznych słuchawek bezprzewodowych. To był jakiś tańszy model dość znanej firmy i przyznam szczerze, że całość działała koszmarnie. Każde parowanie sprzętu ze smartfonem trwało dosyć długo, bo ciągle coś się rozłączało. Mając tak kiepskie wspomnienia, muszę to napisać od razu – doświadczenie związane z FreeBuds Pro 2 jest absolutnie pozytywne! Słuchawki paruje się komfortowo i intuicyjnie. Funkcja umożliwiająca podłączenie słuchawek do dwóch urządzeń jednocześnie również sprawdza się doskonale – bez problemu przełączałem się między laptopem a smartfonem. 

W Huawei FreeBuds Pro 2 za aktywną redukcję szumów odpowiadają trzy mikrofony. Użytkownik ma do wyboru kilka trybów, w zależności od natężenia hałasu dobiegającego z otoczenia. W biurze, kiedy na szybko był do poprawienia tekst, a przy biurku obok odbywały się zbyt głośne dyskusje, ANC okazało się zbawieniem. 

You’re my Wonderwall

No dobrze, ale co z tą muzyką? Moim skromnym zdaniem Huawei wspiął się na szczyt, jeśli chodzi o możliwości dźwiękowe słuchawek dokanałowych. Oasis brzmiało doskonale, zresztą nie tylko. FreeBuds Pro 2 świetnie sprawdzało się w przypadku muzyki klasycznej, instrumentalnej czy elektronicznej, gdzie mamy do czynienia z dużą różnorodnością dźwięków. Myślę, że słuchawki nieco lepiej mogłyby brzmieć przy techno, ale to już raczej zwykłe czepialstwo, aniżeli realna wada.

Nie tylko głos Liama Gallaghera dobrze wypadł w nowych słuchawkach od Huawei. Jeśli chodzi o rozmowy telefoniczne, jestem raczej tradycjonalistą i rzadko kiedy rozmawiam z kimś przy użyciu słuchawek. Korzystając z FreeBuds Pro 2, przetestowałem również tę funkcję i wypadła całkiem nieźle – zarówno ja, jak i moi rozmówcy nie mamy się do czego przyczepić. 

Huawei FreeBuds Pro 2 to słuchawki, które mogę polecić z pełnym przekonaniem, bo na szóstkę zdały również mój „test siłowni”. Odkąd zacząłem regularnie biegać, ważne jest dla mnie, by słuchawki dobrze leżały w uszach i nie wypadały podczas szybszego sprintu. Być może oczekiwałem nieco więcej po baterii, ale to jedynie drobny mankament. Naprawdę szkoda, że musiałem oddać egzemplarz testowy. Jak ja teraz będę słuchał Oasis?! 

My Company Polska wydanie 9/2022 (84)

Więcej możesz przeczytać w 9/2022 (84) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY