Maciej Zieliński nowym CEO Siemens Polska

Maciej Zieliński, CEO Siemens Polska
Maciej Zieliński, CEO Siemens Polska, fot. materiały prasowe
Maciej Zieliński obejmie od 1 stycznia 2022 roku stanowiska prezesa oraz dyrektora działu Digital Industries w Siemens Polska. Nowy prezes jest związany z Siemensem od 2003 roku.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Maciej Zieliński przez ostatnie 6 lat pełnił funkcję CEO Siemensa na Ukrainie. Wcześniej, od 2011 pełnił obowiązki dyrektora działu Automation, Process Industries and Drives oraz dyrektora sprzedaży w dziale Industrial Automation and Drive Technology w Siemens Rosja. W latach 2003 – 2011 pracował w Siemens Polska kierując jednym z obszarów ramach działu Digital Industries. Nowy prezes jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na kierunku Inżynieria mechaniczna i robotyka. 

Dotychczas funkcję CEO Siemens Polska sprawowała Dominika Bettman. Jak informowaliśmy w październiku, od dziś objęła ona funkcję szefowej polskiego oddziału Microsoft.

- Jako przedstawiciel firmy, skupiającej się na przemyśle, infrastrukturze i sektorze energetycznym, widzę pilną potrzebę digitalizacji i dekarbonizacji każdej dziedziny polskiej gospodarki. Obydwa trendy mają ogromny wpływ na przyszłość firm w naszym kraju bez względu na branżę. Obowiązkiem liderów rynkowych, takich jak Siemens, jest odpowiedzialne i bezpieczne wdrażanie tych zmian. W ten sposób umożliwiamy przedsiębiorstwom i Polsce, rozwijać się w zrównoważony sposób, a co za tym idzie, pozostawać konkurencyjnymi na tle innych państw - komentuje Maciej Zieliński, CEO w Siemens Polska

Do dnia oficjalnego objęcia stanowiska przez Maciej Zielińskiego, spółka Siemens Polska będzie zarządzana przez Danielę Armano-Wallner, członkinię zarządu ds. finansowych. 

- Jako organizacja postawiliśmy przed sobą ambitne cele biznesowe na najbliższe lata. Jestem przekonana, że z Maciejem Zielińskim, jako nowym CEO Siemens Polska,  z jego wiedzą i doświadczeniem, zrealizujemy je - komentuje Daniela Armano-Wallner.  

Siemens sp. z o. o. (Siemens Polska) to największa spośród spółek wchodzących w skład grupy kapitałowej Siemens AG w Polsce.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY