Maciej Markowski odchodzi z Equiem

Maciej Markowski
Maciej Markowski, fot. materiały prasowe
Maciej Markowski, jeden z założycieli startupu spaceOS przejętego w ubiegłym roku przez Equiem, poinformował o odejściu z firmy.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Maciej Markowski do tej pory zajmował funkcję Chief Growth Officer w Equiem. Sprawował ją od maja 2023 roku, czyli od finalizacji transakcji przejęcia startupu spaceOS, którego był założycielem. - Moja przygoda ze spaceOS i Equiem dobiega końca po sześciu latach wspaniałego szaleństwa, rozwoju i nauki - poinformował we wpisie opublikowanym w serwisie Linkedin.

W rozmowie z portalem mycompanypolska.pl przyznał, że głównym powodem odejścia była chęć "rozkręcenia czegoś od początku". - Tworząc pierwszy startup cały czas masz z tyłu głowy myśl: "Następnym razem zrobię to lepiej, następnym razem wykorzystam tą lekcję". Kiedy ktoś kupuje twoją firmę, opcja rozkręcenia czegoś nowego od początku, bądź jak w przypadku SquarePlanu, prawie od początku, jest niezwykle kusząca - powiedział.

Nowa droga Markowskiego

We wpisie Maciej Markowski podziękował swoim współpracownikom i inwestorom. Znamy już nowe plany jednego z najbardziej znanych startupowców z branży nieruchomości. Objął funkcję CEO w firmie SquarePlan. Startup został założony w 2019 roku i oferuje usługi związane z automatycznym planowaniem i wyceną zagospodarowania przestrzeni biurowej, tworzenia wirtualnych wycieczkach po biurach czy archiwizacją dokumentacji.

Jak zaznaczył, w Equiem spędził osiem miesięcy. - Pomogłem rozkręcić sprzedaż w USA i Azji, upewniłem się, że fuzja przeszła sprawnie i wszyscy pracownicy znaleźli swoje miejsce. Potem... zaczęło mnie kusić, żeby znowu czymś kierować. SquarePlan to bardzo ciekawy deep techowy projekt - fajnie jest pracować z ludźmi po Google, Intel, Goldman Sachs, tworzącymi złożone algorytmy, które niezwykle przyśpiesząją proces tworzenia nowych powierzchni biurowych - napisał.

Z usług SquarePlan korzystają m.in. JLL, Vastint, Strabag, Ghelamco, EPP or Mapletree. Jak chwali się firma, przygotowanie wyceny fitoutu biura trwa około 5 minut, w odróżnieniu od wielodniowego procesu realizowanego w sposób "manualny".

ZOBACZ RÓWNIEŻ