Kongres 590. Czas na odbudowę!

Kongres 590. Czas na odbudowę!
Rozwój Polski, unowocześnienie kraju i rozwój potencjału obywateli - to trzy podstawowe cele, jakie powinny stać przed wszystkimi Polakami - powiedział podczas wystąpienia inaugurującego Kongres 590 prezydent Andrzej Duda. Trwa pierwszy dzień wydarzenia.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Andrzej Duda odniósł się do nowych wyzwań, stojących przed Polską po pandemii. To m.in. konieczność wykorzystania potencjału drzemiącego w narodzie. To również wsparcie firm, które myślą o ekspansji zagranicznej. Jak podkreślił podczas wystąpienia, w swoich zagranicznych podróżach kładzie bardzo duży nacisk na promowanie polskiej firm. Prezydent zadeklarował także, że nadal będzie wspierał rozwój przedsiębiorstw i startupów.

Tuż po wystąpieniu prezydenta odbył się cykl debat poświęconych pięciu najważniejszym obszarom tematycznym: bezpieczeństwo zdrowotne i ekologia, społeczeństwo, gospodarka, eksport i ekspansja zagraniczna oraz infrastruktura. 

O przyszłości polskiej energetyki mówił m.in. prezes PGNiG, Paweł Majewski. Jak tłumaczył, podstawowym elementem transformacji systemu powinien być gaz ziemny. - Musimy zapewnić dostępność błękitnego paliwa - powiedział. Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE zadeklarował uruchomienie programu szkoleń dla przedsiębiorców.

O tematyce energetyki mówił także Jacek Sasin, minister aktywów państwowych. W wystąpieniu zadeklarował, że rząd myśli o konsolidacji spółek energetycznych. W efekcie miałby powstać "silny podmiot" z dominującem udziałem państwa. 

Z kolei Radosław Kwiecień, członek zarządu BGK zadeklarował zmianę podejścia instytucji finansowych do nowych inwestycji. Obecnie stawiają one na finansowanie projektów, które mają wymiar środowiskowy. Maksymalizacja zysków schodzi bowiem na drugi plan.

Poniżej krótka fotorelacja z pierwszego dnia kongresu:

ZOBACZ RÓWNIEŻ