Kolejna inwestycja Januarego Ciszewskiego. Inwestor zapłacił 1,5 mln złotych w udziały w Mindento

January Ciszewski
January Ciszewski, fot. Adam Golec
1,5 mln złotych za 11,1 proc. udziałów w spółce Mindento zapłaciła firma JR Holding, czyli inwestycyjne ramię Januarego Ciszewskiego. Mindento zajmuje się automatyzacją procesów w obszarze podróży i wydatków prywatnych.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

- Podpisana dzisiaj umowa oznacza dołączenie nowego znaczącego inwestora do Spółki, co pozwoli  na intensyfikację rozwoju Mindento. Zaangażowanie JRH jest dla nas szczególnie cenne, gdyż otwiera drzwi do ekosystemu dostawców i odbiorców B2B, którego uczestnicy są naturalnym miejscem rozwoju naszej działalności. Środki pozyskane dzięki inwestycji JRH zamierzamy przeznaczyć przede wszystkim na dalszą ekspansję zagraniczną oraz integrację aplikacji z systemami kart płatniczych – deklaruje Jarosław Tkaczyk, prezes Mindento.

Mindento. Co robi spółka?

Ideą spółki było stworzenie rozwiązania w pełni elektronicznego, automatyzującego procesy „Travel & Expense” i przynoszącego realne oszczędności. Spółka korzysta z rozwiniętych technologicznie systemów rezerwacyjnych integrując je z operatorami płatności i systemami finansowo-księgowymi oraz kadrowymi. Rozwiązanie Mindento zawiera algorytmy automatyzujące zadania na każdym etapie. Aplikacja jest zintegrowana z wiodącymi systemami ERP. Rozwiązanie Mindento uzupełnione jest wsparciem agencyjnym business-travel. Od czasu wejścia na rynek Spółka pozyskała grupę stałych klientów, przetrwała okres wywołany COVID-19, a w bieżącym roku pozyskała pierwszych klientów zagranicznych. 

- Mindento to kolejna spółka z sektora digital business, która dołącza do portfela JRH. Jestem przekonany, że posiadane innowacyjne rozwiązanie znajdzie szerokie zastosowanie u klientów. Jednocześnie spółka wzbogaca nasz portfel inwestycji, w którym coraz częściej pojawiają się synergie pomiędzy poszczególnymi przedsiębiorcami, co pomaga nam wspierać spółki nie tylko kapitałem, ale również dzięki współpracy między spółkami portfelowymi JRH – podsumował January Ciszewski, prezes JR Holding.

ZOBACZ RÓWNIEŻ