Kiedy ogień spotyka wodę. Alfa Romeo Stelvio to samochód jedyny w swoim rodzaju

Kiedy ogień spotyka wodę. Alfa Romeo Stelvio to samochód jedyny w swoim rodzaju
Czy da się pogodzić dwa żywioły? Alfa Romeo udowadnia, że tak! Stelvio jest rodzinnym SUV-em ze sportowym charakterem na wyciągnięcie ręki. Jeśli samochody mogą pobudzać zmysły, to właśnie w taki sposób.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Advertisement

Kiedy w 2017 roku Alfa Romeo prezentowała światu Stelvio – pierwszego SUV-a w historii marki – tak naprawdę trudno było przewidzieć, czego się spodziewać. Na papierze model od samego początku prezentował się fantastycznie, istniały jednak obawy, na ile deklarowane możliwości znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości. Po sześciu latach od premiery wiemy już, że wszelkie wątpliwości były niesłuszne, a Włochom udało się stworzyć rodzinny samochód o sportowej duszy! Alfa Romeo z przytupem weszła w dziewiczy dla siebie segment, czego dowodem są branżowe rankingi – Stelvio dopiero co zdobyła najwyższe wyróżnienie w segmencie kompaktowych SUV-ów premium w prestiżowym badaniu „U.S. Initial Quality Study (IQS) 2023”.

Jest moc

Tym, co od pierwszego wejrzenia definiuje Stelvio i przyspiesza bicie serca jest zachwycający design – w tym roku producent odświeżył wygląd SUV-a i choć zmiany są niewielkie, nadają pojazdowi jeszcze większego pazura. To akurat nie powinno dziwić, w końcu stylistyka to mocna strona każdej Alfy Romeo.

Dynamika jazdy nowej Alfy Romeo Stelvio została potwierdzona, jako najlepsza w swojej klasie i segmencie. Oferuje ona pełne emocji wrażenia z jazdy w najbardziej autentycznym duchu Alfy Romeo, co przekłada się na zachowanie właściwej równowagi pomiędzy włoskim designem, najnowocześniejszymi silnikami, idealnym rozkładem masy, unikalnymi rozwiązaniami technicznymi i doskonałym stosunkiem masy do mocy. Flagowy silnik benzynowy o pojemności 2,0 litry to moc z ośmiostopniową automatyczną skrzynią biegów i momentem obrotowym do 400Nm. Samochód przyspiesza do 100 km/h w zaledwie 5,7 sekundy i osiąga maksymalną prędkość do 230 km/h, a zintegrowany napęd na wszystkie koła Q4 zapewnia niezrównaną przyjemność z jazdy na wszystkich typach nawierzchni.

Każda podróż jest niezapomnianym przeżyciem

Design i osiągi to jedno, ale Włosi od dawna zachwycają także innowacyjnymi technologiami, łącząc nowoczesność z legendarnym duchem Alfy Romeo – Stelvio nie jest wyjątkiem od tej reguły. Wiele technologii w najnowszych modelach marki jest rozwijanych dzięki jej obecności w Formule 1. Trudno o lepszą gwarancję niezawodności, prawda?

Stelvio wyposażono oczywiście we wszelkie, niezbędne obecnie, systemy inteligentnej kontroli – takie jak asystent jazdy w korku, tempomat adaptacyjny czy monitorowanie uwagi kierowcy – jednak na tym możliwości Stelvio się nie kończą. Usługa Alfa Connect daje możliwość zarządzania pojazdem z dowolnego miejsca dzięki aplikacji mobilnej, natomiast cyfrowy certyfikat NFT umożliwia optymalizację eksploatacji auta i jego przyszłej wartości rezydualnej. Wisieńką na technologicznym torcie jest 12,3-calowy wyświetlacz wskaźników dysponujący trzema rodzajami ustawień: Envoled to nowoczesność i prezentacja niezbędnych danych, Relax koncentruje się na komforcie, a Heritage jest inspirowane kultowymi modelami marki.

Przekonaj się o jej sportowych (i nie tylko) możliwościach

Alfa Romeo Stelvio jest dostępna w ramach leasingu 101%. To atrakcyjna oferta finansowania, dla właścicieli firm lub przedsiębiorstw, z uwagi na przewidywalne miesięczne opłaty. Jej dodatkowym atutem jest również możliwość dalszego użytkowania samochodu po zakończeniu umowy finansowania.

Stelvio to niezwykły model, którego osiągi i niesamowite wrażenia z jazdy doceniają eksperci i kierowcy na całym świecie. Chcesz zasiąść za kierownicą wielokrotnie nagradzanej Alfy Romeo? To jeszcze nigdy nie było takie proste. Naprawdę warto!

ZOBACZ RÓWNIEŻ