Kevin Hart dzieli się swoją "tajną bronią" do sukcesu zawodowego

Kevin Hart dzieli się swoją "tajną bronią" do sukcesu zawodowego
Oprócz swojej kariery komediowej, aktor Kevin Hart ma sieć restauracji, markę tequili oraz firmę zajmującą się produkcją i rozrywką o nazwie HartBeat.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Wątkiem łączącym wszystkie przedsięwzięcia Harta, a także "tajną bronią" do jego sukcesu, jest coś, o czym 44-letni aktor powiedział w niedawno opublikowanym kursie MasterClass: moc humoru.

— To humor działał jak mistrzowski klucz do każdych drzwi, przez które przeszedłem — powiedział Hart. — W każdej rzeczy jest humor, jeśli zdecydujesz się go tam znaleźć.

W miejscu pracy może to oznaczać śmianie się z głupiego błędu lub rozpoczęcie ważnej prezentacji od żartu, aby złagodzić napięcie. — W znacznie trudniejszych chwilach humor jest równie cenny — zauważył Hart. — Jeśli traktujesz siebie zbyt poważnie, to jest to największy problem. Jeśli znajdziesz powód do śmiechu, znajdziesz ulgę. Śmiej się z wszystkiego — dodał.

Humor jako tajna broń

Humor nie zawsze jest rozpoznawany jako ważna miękka umiejętność, ale badania pokazują, że rozśmieszanie innych może zwiększyć twój status i sukces w pracy. Śmiech może znacząco zwiększyć też produktywność - twierdzi Daniel Sgroi, profesor ekonomii z University of Warwick w Wielkiej Brytanii.

Badanie z 2015 roku, którego współautorem jest Sgroi, podaje, że rozśmieszanie ludzi zwiększa ich wydajność nawet o 12%. Aktywuje ono zarówno dopaminę, jak i serotoninę w mózgu, co może pomóc się skoncentrować i skupić.

"To prawie tak, jakby bycie szczęśliwym generowało więcej czasu" - powiedział Sgroi.

Zgodnie z badaniem z 2015 roku współautorstwa naukowców z University of Pennsylvania i The Hong Kong University of Science and Technology, kiedy używa się humoru z wyczuciem, pomaga on również w budowaniu wizerunku pewności siebie i kompetencji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ