JR Holding kończy rok z przytupem. Firma inwestuje w branży medycznej

Umowa
Umowa, Fot. Shutterstock
Healthnomic to nowa inwestycja spółki JR Holding ASI, czyli wehikułu inwestycyjnego Januarego Ciszewskiego.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

JR Holding poinformowała o objęciu akcji Healthnomic, które stanowić będą 17% kapitału zakładowego spółki. Kwota inwestycji wyniosła 1,1 mln zł. Healthnomic to spółka zajmująca się wykorzystaniem technologii Deep Learning oraz Artificial Intelligence w telemedycynie. Łączy medycynę z informatyką, aby pomóc pacjentom, ich rodzinom i lekarzom.

30 grudnia informowaliśmy o innej inwestycji Januarego Ciszewskiego.

Nowe inwestycje Healthnomic

Dzięki ciągłemu rozwojowi algorytmów opartych na głębokim uczeniu oraz sztucznej inteligencji, spółka opracowuje kompleksowe systemy sprawdzające się w diagnozowaniu dobrze sparametryzowanych jednostek chorobowych, szczególnie w zakresie chorób cywilizacyjnych, przede wszystkim obturacyjnego bezdechu sennego (OBS), chorób układu krążenia oraz przewlekłej obturacyjnej choroby płuc. Healthnomic posiada również wieloletnie doświadczenie w sprzedaży i marketingu oraz w medycynie i farmacji.

- Spółka posiadająca tak nowoczesne rozwiązania w szybko rosnącej branży telemedycyny dobrze pasuje do naszego portfela. Tego rodzaju usługi są światowym trendem i jesteśmy przekonani o wysokim potencjale rozwoju Healthnomic. Zespół spółki tworzy unikalne połączenie wiedzy, umiejętności i doświadczeń medycznych, co w mojej ocenie, przełoży się na sukces tego przedsiębiorstwa. Jest to kolejna inwestycja, która wpisuje się w naszą strategię inwestycyjną – deklaruje January Ciszewski, prezes zarządu JR Holding.

Healthnomic obsługuje proces diagnostyki i leczenia chorób za pomocą takich urządzeń jak EPAP, poligraf, Holter EKG, wielofunkcyjna opaska medyczna oraz innych nowoczesnych metod leczenia opartych na algorytmach sztucznej inteligencji. Najbliżej wprowadzenia na rynek jest autorskie urządzenie SnoreOff. Jest to pierwsze na świecie urządzenia do leczenia chrapania typu EPAP, które jako jedyne wykorzystuje innowacyjny zawór Tesli.

Spółka intensywnie poszerza kanały sprzedaży. W ostatnich tygodniach podpisała dwie umowy pilotażowe z Neuca Med oraz Centrum Terapii Dialog, które w ramach pilotażu wprowadzą do swojej oferty badanie diagnostyczne pod kątem obturacyjnego bezdechu sennego realizowane przez Healthnomic.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ