January Ciszewski inwestuje w kolejną spółkę. Na stole prawie 7 mln złotych

January Ciszewski
January Ciszewski, fot. Michał Mutor
JR Holding ASI, czyli spółka należąca do Januarego Ciszewskiego, kupi 21 proc. udziałów w firmie LaserTec, zajmującej się technologiami laserowymi dla przemysłu.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Spółka objęła 2 330 akcji serii D LaserTec, stanowiących nieco ponad 21 proc. udziału w kapitale, za łączną kwotę 6,9 mln zł. Oznacza to kontynuowanie procesu realizacji inwestycji, która została zainicjowana podpisaniem listu intencyjnego w marcu b.r. Transakcja zapewni spółce fundusze na dalszy rozwój działalności. Współpraca stron obejmuje również zamiar wprowadzenia LaserTec do obrotu na GPW lub NewConnect. 

Przeczytaj więcej o inwestycjach JR Holding

LaserTec trafi na giełdę?

LaserTec to firma działająca w obszarze technologii laserowych dla przemysłu. Specjalizuje się w doborze parametrów procesowych, opracowywaniu technologii, projektowaniu oraz wykonywaniu zrobotyzowanych systemów laserowych. Spółka oferuje usługi laserowego: hartowania, napawania, spawania, cięcia 3D oraz spawania hybrydowego. W swojej ofercie LaserTec posiada własne rozwiązania magazynów energii dla gospodarstw domowych, przemysłu oraz farm fotowoltaicznych. Ponadto opracowuje i produkuje baterie trakcyjne w technologii litowo-jonowej do pojazdów elektrycznych oraz urządzeń przemysłowych.

- Działalność LaserTec dobrze wpisuje się w naszą strategię inwestycyjną. Widać to zwłaszcza w zakresie magazynów energii, gdzie występuje potencjał współpracy z naszymi spółkami z branży OZE. Uważamy produkty spółki za bardzo perspektywiczne, będące u progu intensywnego rozwoju. Mocno stawiamy na LaserTec i mamy nadzieję na to, że w przyszłym roku sporo pokaże, a w nieco dłuższym terminie liczymy na duży sukces – deklaruje January Ciszewski, prezes JR Holding ASI.

ZOBACZ RÓWNIEŻ