January Ciszewski wprowadzi firmę na główny rynek GPW. "Nowe perspektywy zainteresowania inwestorów"

January Ciszewski
January Ciszewski, fot. Michał Mutor
JR Holding, główny podmiot w grupie firm należących do Januarego Cieszewskiego, wejdzie na główny rynek warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Jak zadeklarował jeden z najbardziej aktywnych polskich inwestorów, to szansa na pozyskanie nowych inwestorów.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

- Notowanie na GPW jest jednym z naszych celów i pomoże nam w realizacji strategii grupy. Dzięki notowaniu na rynku regulowanym otworzą się perspektywy zainteresowania nowych grup inwestorów oraz pozyskania kapitału. Chcemy, aby przeniesienie notowań nastąpiło możliwie szybko, jednak wszyscy wiemy, że jest to proces czasochłonny, wymaga przygotowań po stronie spółki, a także trudno jest przewidzieć długość trwania procedur formalnych, takich jak na przykład zatwierdzenie prospektu emisyjnego. Prace toczą się dynamicznie, celujemy w przełom I i II kwartału 2022 roku, ale dzisiaj trudno określić wiążący termin – powiedział January Ciszewski, prezes zarządu JRH. 

Zgodę na wejście na parkiet główny GPW ma wydać walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki. JR Holding ASI. Przedmiotem obrad zwołanego NWZ będą również uchwały niezbędne w celu dostosowania JR Holding do spełnienia wymagań Rynku Głównego GPW.

January Ciszewski w niedawnym wywiadzie z My Company Polska opowiedział o swoich planach inwestycyjnych.

Wejście na giełdę. JR Holding szuka nowych możliwości

- W JRH prace przygotowawcze w celu przeniesienia na GPW, zgodnie z zapowiedziami, trwają już od pewnego czasu. Zidentyfikowaliśmy niezbędne działania, współpracujemy z doradcami i nadszedł czas podjęcia kroków formalnych. Liczba działań jakie musimy podjąć jest spora, szczególnie czasochłonne jest przygotowanie wymaganych sprawozdań finansowych czyli konwersja ich na zgodne z MSR-ami oraz ponowne badanie przez biegłych. Aby przyspieszyć ten proces sprawozdanie za rok bieżący będzie przygotowane równolegle już zgodnie z wymaganiami głównego rynku – mówi Artur Jedynak, wiceprezes zarządu JRH.

Zgodnie z zapowiedziami droga na GPW rozpoczyna się w bieżącym roku. W tym celu niezbędne są również zmiany w dokumentach wewnętrznych spółki, takich jak statut, regulaminy poszczególnych organów, czy uchwalenie polityki wynagrodzeń. W celu przeniesienia notowań konieczne było też uregulowanie statusu jednostkowych praw poboru, które zostały zarejestrowane w KDPW w związku z emisją zainicjowaną w ubiegłym roku. Zarząd JRH podjął decyzję o wyrejestrowaniu praw poboru z KDPW.

- Główną przyczyną rezygnacji z emisji i wyrejestrowania praw poboru jest podjęcie działań związanych z przeniesieniem notowań na dużą Giełdę. Jako spółka notowana na rynku regulowanym będziemy mieli znacznie korzystniejsze, z punktu widzenia JRH, możliwości pozyskania kapitału i przeprowadzenia ewentualnych emisji – dodaje Artur Jedynak.

JR Holding. Czym zajmuje się spółka

JR Holding ASI to notowana od 2012 r. na rynku NewConnect spółka, koncentrująca się na działalności inwestycyjnej i zaangażowaniu w firmy z branż: cyfrowego biznesu, odnawialnych źródeł energii, gier komputerowych, medycznej, biotechnologicznej i nowoczesnych mediów. Zgodnie ze strategią, firma zamierza osiągnąć do końca 2022 r. wartość aktywów w portfelu inwestycyjnym na poziomie 3 mld zł, rozpocząć pierwsze inwestycje w spółki zagraniczne i globalne, a także, w latach 2021-2022, zainwestować 200-500 mln zł m.in. w projekty z obszaru Digital Business. 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ