Inovo VC inwestuje w chorwackie narzędzie AI dla developerów – Pythagora. Startup pozyskał łącznie 4 mln dolarów

Chorwacki startup Pythagora. / fot. materiały prasowe.
Chorwacki startup Pythagora. / fot. materiały prasowe.
Pythagora tworzy aplikacje poprzez interakcję z językiem naturalnym. Wykorzystując duże modele językowe (LLM) i zaawansowane algorytmy uczenia maszynowego, startup umożliwia użytkownikom konwersacyjne przekazywanie pomysłów na aplikacje. Do inwestorów Pythagora należą Y Combinator, Inovo, 500 Emerging Europe, Moonfire, Rebel i Uphonest Capital.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!


Pythagora automatyzuje przepływy pracy developerów, usprawniając zadania od debugowania i refaktoryzacji po zatwierdzanie kodu i poprawki błędów. Ułatwiając płynną komunikację między użytkownikami a developerem AI w całym procesie rozwoju, Pythagora skraca czas wprowadzania produktów na rynek. Finansowanie pomoże w skalowaniu badań i rozwoju firmy, jednocześnie napędzając wzrost i zwiększenie liczby użytkowników w ciągu najbliższych kilku lat.

Szybsze tworzenie aplikacji

Sercem rozwiązania Pythagora jest GPT Pilot, narzędzie o otwartym kodzie źródłowym, które ułatwia szybkie tworzenie aplikacji poprzez interakcję konwersacyjną z programistą AI.

– Podczas gdy LLM wykazują zdolność do generowania fragmentów kodu podobnych do doświadczonych programistów, tworzenie aplikacji gotowych do produkcji wiąże się z niezbędnymi powtarzalnymi i deterministycznymi krokami, w tym zatwierdzaniem kodu, debugowaniem, iteracyjnym udoskonalaniem, dostosowywaniem wymagań i skrupulatną refaktoryzacją - procesami integralnymi z przepływem pracy każdego programisty – powiedział Zvonimir Sabljić, współzałożyciel Pythagory.

Przeczytaj też: Wartość inwestycji venture capital w Polsce w Q1 2024 wyniosła 173 mln zł

Inovo VC jednym z inwestorów 

Zvonimir, Senko i Leon to jeden z najbardziej zaradnych zespołów, z jakimi ostatnio się spotkałem – chcą zrobić wiele przy ograniczonych zasobach, słuchają użytkowników i starają się zrównoważyć cienką granicę między wizją produktu założycieli a powszechnym popytem. W ciągu kilku krótkich miesięcy udało im się zbudować jeden z najpopularniejszych (ok. 30 tys rekomendacji) projektów open-source który, choć jest w fazie beta, ma programistów używających go codziennie do tworzenia nowych aplikacji za pomocą sztucznej inteligencji. I choć daleko nam do całkowitej automatyzacji programistów, budowanie rozwiązań, które znacznie przyspieszają i obniżają koszty realizacji pomysłu na aplikację od podstaw, jest zarówno bardzo ambitne, jak i sprawia mi osobistą przyjemność. Dlatego zdecydowałem się wesprzeć Pythagora w ostatniej rundzie finansowania, co czyni ją Inovo VC pierwszą inwestycją w Chorwacji. Jestem pewien, że jest to nasza pierwsza inwestycja z wielu w tym kraju – napisał na swoim profilu LinkedIn – Maciej Małysz, Partner w Inovo VC.

Oryginalny wpis możecie przeczytać poniżej: 

ZOBACZ RÓWNIEŻ