Huawei Watch GT3 SE - taki smartwatch, to ja rozumiem!

Huawei Watch GT3 SE - taki smartwatch, to ja rozumiem!
Wow, on jest naprawdę ładny! - powiedział mój szwagier, znany zwłaszcza w rodzinnych okolicach gadżeciarz, kiedy pierwszy raz zobaczył na mojej ręce zegarek Huawei Watch GT3 SE. Urządzenie rzeczywiście przykuwa wzrok, ale czy poza tym ma coś jeszcze do zaoferowania?

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Muszę to napisać na wstępie: nie jestem entuzjastą smartwatchy. Podczas gdy zdecydowana większość znajomych przeszła już na inteligentne zegarki, ja zatrzymałem się na vintage'owych Casio. Oczywiście doceniam możliwości dające tego typu urządzenia (z zazdrością spoglądam na siostrę płacącą zegarkiem...), ale jakoś nie potrafię się w pełni do nich przekonać... Czy Huawei Watch GT3 SE to zmieni?

Zacznijmy od designu, bo ten z pewnością przykuwa wzrok. Solidna koperta sprawia, iż mamy poczucie obcowania z gadżetem wręcz premium. Niektórzy być może uznają jego wielkość za wadę, ja - wręcz przeciwnie. Ponadto jest po prostu wygodny w noszeniu. Niestety dosyć mocno pocą mi się dłonie, przez co spody zegarków oraz paski regularnie się brudzą. W przypadku smartwatcha od Huaweia nie zetknąłem się z tą niedogodnością, ale może po prostu nie używałem go wystarczająco długo.

Huawei Watch GT3 SE działa naprawdę płynnie. Przy typowym użytkowaniu czas pracy dochodzi do ok. 2 tygodni na jednym ładowaniu. Fajną opcją jest możliwość wgrania do pamięci urządzenia ulubionych fotografii, dzięki czemu galeria jest od razu dostępna na nadgarstku. Samym zegrakiem co prawda nie zrobimy jeszcze zdjęć, za to możemy użyć go jako zdalnego wyzwalacza.

Oczywiście kluczowym wyzwaniem w przypadku smartwatchy jest to, czy wyświetlacz będzie na tyle jasny, by móc z niego korzystać w każdych okolicznościach. W Huawei Watch GT3 SE zdecydowano się na wyświetlacz o przekątnej 1,43 cala i rozdzielczość na poziomie 466 na 466 pikseli. Dzięki zastosowaniu technologii AMOLED ani razu nie miałem do czynienia z sytuacją, w której widoczność wyświetlacza nie byłaby wystarczająca. Podgląd powiadomień sprawdza się bez zarzutów, a odbieranie połączeń z poziomu zegarka jest łatwe i wygodne.

Huawei Watch GT3 SE jest urządzeniem, które przypadło mi do gustu, gdyż łączy klasyczny zegarkowy design z funkcjonalnościami inteligentnych zegarków. To ładna biżuteria, która dodatkowo daje mnóstwo możliwości. Może czas pożegnać się z klasycznymi zegarkami?

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ