Gry inspirowane miedzią - na autorów najciekawszych pomysłów czekają atrakcyjne nagrody

gaming Fot. Pixabay.com
Z okazji 60-lecia istnienia, KGHM zaprasza do udziału w wydarzeniu Miedź Jam. Podczas tygodniowego eventu zgłoszeni twórcy gier będą mieli za zadanie stworzyć grę związaną z miedzią. Na zwycięski zespół czeka 10 tys. zł.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

- Hasło przewodnie Miedź Jamu – „Przyszłość jest z miedzi” - towarzyszy nam przez całe obchody 60. jubileuszu KGHM. Widzimy jak zmienia się świat i nasze miejsce w nowoczesnej gospodarce. Miedź otacza nas w większości urządzeń, ale często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Mam nadzieję, że konkursowe gry przybliżą graczom i młodszemu pokoleniu znaczenie tego surowca, a równocześnie będą świetną zabawą. Polscy twórcy gier są bardzo utalentowani i kreatywni. Sam nie mogę się doczekać by zobaczyć ich pomysły - mówi Marcin Chludziński, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Miedź Jam rozpocznie się 17 maja i potrwa tydzień. Przeprowadzony zostanie w formule online.

W ramach wydarzenia, twórcy gier (w maksymalnie 4-osobowych zespołach) będą mieli za zadanie stworzyć grę związaną z tematem przewodnim, czyli miedzią. Jury zwróci uwagę na walory edukacyjne, artystyczne jak i rozrywkowe każdej z produkcji. Wydobywana przez KGHM miedź jest wykorzystywana w wielu nowoczesnych technologiach - od układów komputerów przez obwody w elektrycznych samochodach czy turbiny wiatraków. Surowiec używany jest w najnowocześniejszym sprzęcie medycznym oraz architekturze i sztuce. Według ekspertów światowe zapotrzebowanie na ten metal będzie rosło. Dlatego KGHM zdecydował się upowszechnić wiedzę o miedzi, organizując Miedź Jam.

By wziąć udział w wydarzeniu, konieczne jest zarejestrowanie się poprzez formularz na stronie MiedzJam.pl. Rejestracja rozpocznie się 4 maja i potrwa do 17 maja.

Nagrodą za 1 miejsce jest 10 tys. zł, za 2 miejsce – 3 tys. zł, a trzecie – 2 tys. zł. Nagroda specjalna, dla najlepszej gry przeglądarkowej, wyniesie 10 tys. zł. Dodatkowo od czerwca, wszystkie gry będą dostępne za darmo w serwisie GamePlanet, a najlepsze tytuły będą dodatkowo promowane.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY