Genially zebrało kolejne miliony. Polski fundusz znów zainwestował w startup

Juan Rubio, współzałożyciel i dyrektor generalny G
Juan Rubio, współzałożyciel i dyrektor generalny Genially, fot. materiały prasowe
Startup Genially zakończył kolejną rundę finansowania. Tym razem firmie udało się zebrać 20 mln dolarów, a wśród inwestorów ponownie znalazł się polski fundusz Market One Capital.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Genially to hiszpański startup, który stworzył narzędzie ułatwiające projektowanie interaktywnych treści - infografik, prezentacji, plakatów, ulotek czy raportów wprost z poziomu przeglądarki internetowej. Firma właśnie zamknęła rundę B na kwotę 20 mln. dolarów m.in. od Market One Capital.

Genially. Inwestorzy znów wykładają pieniądze

Liderem najnowszej rundy są 645 Ventures i Owl Ventures. W obecnej rundzie uczestniczyli ponadto europejscy inwestorzy: DN Capital i Brighteye Ventures oraz założyciele s16VC i Kahoot. Spółkę wsparły również dotychczasowe fundusze: Market One Capital, JME Ventures, GP Bullhound, FJLab i Athos Capital.

Pozyskany kapitał umocni pozycję Genially, jako globalnego lidera wśród narzędzi do tworzenia interaktywnych treści. Celem jest zwiększenie zaangażowania społeczności oraz dalszy rozwój produktu.

- Uczynienie z Genially globalnej i rozpoznawalnej marki zawsze było częścią naszej wizji. Jesteśmy gotowi na kolejny krok - chcemy stworzyć nowy standard komunikacji z wykorzystaniem interaktywnych treści. Ta runda jest dla nas ważnym krokiem - nie tyle z uwagi na otrzymany kapitał, co wartość dodaną oferowaną przez naszych nowych partnerów - powiedział Juan Rubio, współzałożyciel i dyrektor generalny Genially.

- Globalny kryzys związany z pandemią zmienił sposób w jaki ludzie uczą się i pracują. Biznes czy edukacja musiały w krótkim czasie zaadaptować do swoich potrzeb nowe rozwiązania technologiczne, które ułatwiłyby im codzienne funkcjonowanie, pracę i naukę. Genially jest znakomitą odpowiedzią na te zmiany - wyjaśnia Marcin Zabielski, współzałożyciel i partner zarządzający w Market One Capital.

Oto najlepsze polskie startupy

Genially. Platforma z milionami użytkowników

Genially działa od 2015 roku. Platforma- działająca w ponad 190 krajach - jest szczególnie popularna we Francji, Hiszpanii, Meksyku i Kolumbii. W bieżącym roku społeczność Genially najbardziej dynamicznie rozwijała się w Stanach Zjednoczonych, Brazylii i Włoszech. Z serwisu korzystają takie instytucje, jak Czerwony Krzyż, Volkswagen, Uniwersytet Columbia, Michelin i Louis Vuitton (LVMH), a także miliony nauczycieli, studentów, grafików i przedsiębiorców, dla których ważna jest wizualna atrakcyjność przedstawianych treści.

Market One Capital. Inwestycje funduszu

Market One Capital to fundusz VC inwestujący na wczesnym etapie w startupy o modelu marketplace i platformy cyfrowe w całej Europie. Zespół MOC składa się z byłych przedsiębiorców i doświadczonych inwestorów, którzy sami założyli 4 spółki i zainwestowali łącznie w ponad 60 innych, w tym w Tier Mobility, Docplanner, Brainly, Preply i Packhelp. 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ