Gadżety. Wrzesień 2021

Gadżety dla przedsiębiorcy
Gadżety dla przedsiębiorcy, fot. materiały prasowe
Ciekawe urządzenia dla każdego przedsiębiorcy.
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 9/2021 (72)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

 Przyjaciel każdego biura

Ten monitor to taki biurowy wymiatacz – jest lekki przyjemny, a do tego ma masę przydatnych funkcji i można go praktycznie ustawić w każdej pozycji. Philips 278B1 to 27-calowy monitor z cienkimi ramkami o rozdzielczości 4K, co sprawia, że zmierzy się on nawet z trudniejszymi zadaniami. Ekran naprawdę jest świetny, obraz wyrazisty, a system zapobiega migotaniu. Do tego mamy dwie przydatne technologie, które dotychczas były montowane w monitorach z wyższej półki. W monitor wbudowany jest czujnik światła zewnętrznego, który automatycznie ustawia jego jasność. To chroni nasze oczy, bo wieczorem ten monitor nie świeci tak jak w dzień. Sprzęt ma też „czujnik ludzki”, który nadaje i odbiera nieszkodliwe sygnały podczerwieni w celu określenia obecności użytkownika w pomieszczeniu i automatycznie obniża poziom jasności wyświetlacza monitora, gdy ten odchodzi od biurka. To pozwala obniżyć koszty zużycia energii nawet o 65 proc. i jednocześnie wydłużyć żywotność monitora. Dodatkowo monitor ma tryb EasyRead (kiedy np. odwrócimy go do pozycji pionowej), który dostosowuje parametry obrazu do pracy z tekstem. Philips zawsze stawiał na ergonomię i w tym wypadku też ją mamy, bo podstawa umożliwia regulację wysokości (w zakresie 15 cm), kąta obrotu oraz pochylenia. Do tego pozwala uporządkować kable. W standardzie mamy wbudowane głośniki i podstawowe złącza (hdmi, 2 USB, Display Port) oraz port do internetu. Czego nie mamy i czego brakuje to złącza USB-C, które w większości nowych laptopów jest dziś standardem. Jeśli wam to nie przeszkadza, a szukacie w miarę taniego biurowego rozwiązania z technologiami z wyższej półki to jest on godny polecenia. 

-------------------------------------------------------

 Parkour Atlasa

Atlas – humanoidalny robot autorstwa Boston Dynamics – potrafi naprawdę wiele. Jednak to, co pokazał ostatnio, sprawiło, że wiele osób do dziś drapie się po głowie. Na najnowszym filmie, jaki pokazała firma, widać, jak robot Boston Dynamics pokonuje tor przeszkód z pochyłymi platformami i wąskimi przejściami. Robi to dość szybko, z ogromną płynnością skacząc z przeszkody na przeszkodę, zeskakując i wskakując na kolejne skrzynie i platformy. A na koniec robi przewrót w tył. Inżynierowie Boston Dynamics tłumaczą, że choć takie akrobacje mogą nie mieć zastosowania komercyjnego, to mają ogromne znaczenie praktyczne. Czytaj: mogą się przydać w zastosowaniach militarnych. 

-------------------------------------------------------

 Stolik, który czyści

Wreszcie coś praktycznego i ładnego zarazem. Starkvind to nowa seria produktów zapowiedziana przez firmę Ikea. W jej skład wchodzą dwa oczyszczacze powietrza. Pierwszy ma kosztować 129 dol. (ok. 495 zł), a drugi w formie stolika został wyceniony na 189 dol. (ok. 725 zł). Droższy oczyszczacz powietrza ma postać stolika, pod którego blatem znajduje się całe urządzenie. Pomysł ciekawy. Oba modele są w stanie wyłapywać większe cząstki takie jak kurz i 99,5 proc. mniejszych cząstek z powietrza o wielkości poniżej 2,5 mikrometra oraz pyłki czy formaldehyd. Nie zabrakło też 5-stopniowego sterowania wentylatorem.

My Company Polska wydanie 9/2021 (72)

Więcej możesz przeczytać w 9/2021 (72) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY