Fuzja startupowych gigantów. Booksy połączy się z Versum

Stefan Batory, twórca Booksy / Michał Mutor
Stefan Batory, twórca Booksy / Michał Mutor
Booksy, jeden z najbardziej znanych i największych polskich startupów, połączy się z Versum, czyli konkurentem w branży rezerwacji wizyt w salonach kosmetycznych czy fryzjerskich. Portal mycompanypolska.pl dowiedział się, że właściciele Versum objęli część udziałów w Booksy. Szczegóły transakcji nie są jednak ujawniane.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jak podały firmy, po połączeniu powstanie globalny gigant, z usług którego będzie korzystać blisko 13 milionów użytkowników. W przyszłym roku obsłuży blisko 100 mln wizyt o wartości ponad 10 miliardów złotych. 

- Motywem decyzji była chęć szybszego zwiększenia skali, przewag konkurencyjnych na globalnym rynku i zapewnienia sobie pozycji niekwestionowanego lidera jeśli chodzi o marketplace dla branży hair&beauty - Komentują Stefan Batory i Sebastian Maśka - założyciele Booksy i Versum.

- Współpraca oznacza dla nas możliwość połączenia doświadczenia i wiedzy, zbieranych latami przez obie firmy. Razem szybciej możemy stworzyć większą wartość dla klientów i użytkowników, unikatowy produkt oraz zwiększyć skalę działania na rynkach międzynarodowych - komentują wspólnicy.

- Polska długo czekała na swoją Nokię czy Skype-a i jesteśmy przekonani, że ten krok znacząco nas do tego zbliżył – dodają.

W następstwie fuzji do zarządu Booksy dołączą założyciele Versum – Sebastian Maśka i Paweł Kantyka. Połączone zostaną baza salonów i klientów oraz produkty obu firm, a zespół będzie liczył blisko 500 osób.

Firma Versum była jednym z bohaterów My Company Polska. Jej historię opublikowaliśmy w 2018 roku. Stefan Batory był z kolei bohaterem okładki ubiegłorocznego wydania My Company Polska. Oto link do wywiadu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY