EY wzmacnia kadry. Do zespołu dołączyli eksperci z Sapere

EY wzmacnia kadry. Do zespołu dołączyli eksperci z Sapere
Aleksandra Stanek-Kowalczyk i jej zespół wzmacniają firmę doradczą EY w obszarze zrównoważonego rozwoju, by odpowiedzieć na zwiększone zapotrzebowanie klientów transformację ESG.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Aleksandra Stanek-Kowalczyk, założycielka SAPERE wraz z zespołem dołączyli z początkiem września do EY Polska, by przyspieszyć rozwój ekspertyzy firmy konsultingowej w zakresie zrównoważonego rozwoju.

- Cieszę się, że pozyskaliśmy najwyższej klasy specjalistów w obszarze zrównoważonego rozwoju. Ich bogate doświadczenie wzmocni kompetencje EY oraz przyczyni się do rozszerzenia zakresu naszych usług z obszaru ESG. Ta akwizycja to odpowiedź na zwiększone zapotrzebowanie ze strony klientów dotyczące projektowania i wdrażania tego typu inicjatyw  – mówi Kazimierz Klonecki, partner zarządzający EY Consulting.

Sapere wzmacnia EY

Aleksandra Stanek-Kowalczyk to ekspertka w dziedzinie odpowiedzialnego zarządzania i zrównoważonego rozwoju, z doświadczeniem w całym wachlarzu usług od projektów strategicznych po działania wspierające klientów w wybranych obszarach ESG. Prowadziła projekty w szeregu sektorów, od finansów poprzez energię po FMCG, współpracując z największymi podmiotami w Polsce i na arenie międzynarodowej. 

Zespół ekspertów z Sapere, który dołącza do EY wraz z Aleksandrą Stanek-Kowalczyk, wzmacnia ekspertyzę firmy konsultingowej w zakresie raportowania danych i kwestii związanych ze zrównoważonym rozwojem, strategii ESG oraz zrównoważonego finansowania.

Akwizycja przyspieszy rozwój zespołu EY Sustainability, który od lat wspiera firmy i organizacje w budowaniu strategii zrównoważonego rozwoju, dekarbonizacji, transformacji energetycznej, raportowaniu kwestii ESG, wdrażaniu rozwiązań w obszarze elektromobilności, zrównoważonych łańcuchów dostaw i pozyskiwania surowców oraz przestrzegania praw człowieka. 

Plany EY w dziedzinie ESG

- Rozbudowany zespół EY Sustainability będzie wspierał działania w zakresie M&A, pozyskania zielonego finansowania, oceny ryzyka ekonomicznego i klimatycznego oraz doradztwa podatkowego związanego z wdrażaniem rozwiązań ESG. W połączeniu z szeroką gamą naszych zintegrowanych, multidyscyplinarnych usług i ekspertyzą sektorową, zespół EY Sustanability będzie mógł jeszcze lepiej odpowiedzieć na potrzeby firm w opracowaniu strategii zrównoważonego rozwoju, jednocześnie skupiając się na tworzeniu i ochronie wartości długoterminowej dla wszystkich interesariuszy – mówi Kazimierz Klonecki.

EY wzmacnia kompetencje w obszarze ESG w kluczowym dla polskiego rynku momencie, gdy nabiera tempa wdrażanie regulacji związanych ze zrównoważonym rozwojem. Największe firmy będą musiały raportować dane ESG już od 2025 roku, co oznacza, że powinny wdrożyć system raportowania od początku 2024 r. W kolejnym roku pozostałe duże firmy oraz małe i średnie notowane na giełdzie zostaną objęte obowiązkami sprawozdawczymi, równolegle będzie się rozszerzał zakres raportowania. Zmiany legislacyjne to tylko ułamek transformacji ESG dotykającej firmy i organizacje w Polsce, która coraz częściej pracują nad kompleksowym uregulowaniem rozwiązań zrównoważonego rozwoju począwszy od strategii, poprzez zarządzanie środowiskowe i społeczne po kwestie związane z ładem korporacyjnym.

- Bardzo się cieszę, że będę mogła tworzyć nowe źródła wartości wśród klientów w ramach zespołu EY Sustainability. Fachowa ekspertyza jest coraz częściej źródłem przewagi konkurencyjnej dla firm i organizacji, funkcjonujących w obliczu zwiększonej niepewności i bezprecedensowych wyzwań w prowadzeniu biznesu. Skupiamy się na dostarczaniu praktycznych rozwiązań na drodze do zrównoważonego rozwoju klientów, by mogli sprostać kluczowym wyzwaniom biznesowym – mówi Aleksandra Stanek-Kowalczyk, Partnerka EY Polska.

 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ