Awanse w kancelarii EY Law

EY Warszawa
EY Warszawa, fot. Shutterstock
Magdalena Kasiarz dołączyła do grona Partnerów, natomiast Joanna Gałajda, Dariusz Kryczka, Andrzej Laprus, Piotr Podsiadło i Tomasz Ziomek awansowali na stanowisko Counseli w kancelarii EY Law.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

- Tegoroczne awanse pokazują jak różnorodny zespół zbudowaliśmy i na jak szeroki wachlarz kompetencji stawiamy. Rozwijamy się w kluczowych dla rynku obszarach – restrukturyzacjach oraz prawie gospodarczym, własności intelektualnej czy kwestiach związanych z ESG. W ten sposób kompleksowo odpowiadamy na wyzwania, z którymi muszą mierzyć się nasi klienci, dając im poczucie bezpieczeństwa i najwyższej jakości świadczonych usług – komentuje Zuzanna Zakrzewska, Partnerka Zarządzająca kancelarią EY Law.

Magdalena Kasiarz kieruje Zespołem Restrukturyzacji oraz współzarządza Zespołem Transakcyjnym i Prawa Korporacyjnego w kancelarii EY Law, z którą związana jest od prawie 10 lat. Specjalizuje się w transakcjach typu distressed oraz w transakcjach w branży nieruchomościowej, a także energii odnawialnej. Posiada także duże doświadczenie w przeprowadzaniu skomplikowanych procesów reorganizacji wewnątrzgrupowych, jak i wewnętrznych reorganizacjach oraz restrukturyzacjach. Autorka licznych artykułów i komentarzy prawnych w zakresie fuzji i przejęć, restrukturyzacji oraz upadłości, a także mentorka w programie Early Warning. Została wyróżniona w rankingu Legal500 w kategoriach Commercial, Corporate and M&A, Restructuring and Insolvency oraz Banking and Finance.

Joanna Gałajda, członkini Zespołu Własności Intelektualnej, Technologii i Danych Osobowych, posiada wieloletnie doświadczenie w projektach z zakresu prawa nowych technologii i cyberbezpieczeństwa. Jest uznanym ekspertem w zakresie wdrożeń IT, w szczególności wdrożeń chmurowych na rynkach regulowanych zarówno w Polsce, jak i na świecie. Aktywnie współpracuje z technologicznymi liniami usługowymi EY, wspierając zespoły Cybersecurity i Technology Consulting w prawnych aspektach projektów transformacji cyfrowych. Współtwórczyni narzędzia Digital Regulatory Check by EY Law, które umożliwia klientom zautomatyzowaną weryfikację zgodności z przepisami z zakresu nowych technologii. Stała mówczyni na konferencjach IT, a także gościnna wykładowczyni na Studiach Podyplomowych Uczelni Łazarskiego - Prawo w biznesie o nowych technologiach. Współautorka licznych publikacji z zakresu prawa nowych technologii. Prawniczka rekomendowana przez Legal500 w kategorii TMT (2022 & 2023). Zdobyła tytuł LL.M. amerykańskiej uczelni Illinois Institute of Technology. Obecnie doktorantka na ALK, przygotowująca rozprawę z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Dariusz Kryczka – lider Centrum Kompetencyjnego Europejskiego Zielonego Ładu EY – posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu działań związanych z branżą energetyczną oraz Oil&Gas, w tym projektów międzynarodowych, strategicznych inwestycji infrastrukturalnych oraz nowych technologii. Poza pracą w Zespole Energetyki i Zrównoważonego Rozwoju, z którym związany jest od ponad 2 lat, ściśle współpracuje z United Nations Global Compact Network Poland, gdzie m.in. przewodniczy pracom Zespołu ds. Transformacji Energetycznej oraz Zespołu ds. Zielonych Finansów, przygotowuje spotkania z kluczowymi interesariuszami oraz wydarzenia związane z obszarem energetyki i ESG.

Andrzej Laprus jest radcą prawnym w praktyce fuzji i przejęć. W kancelarii EY Law pracuje od ponad 2 lat i ma na koncie doradztwo w największych transakcjach M&A, międzynarodowych procesach prawnych, a także globalnych reorganizacjach grup kapitałowych. Poza doradztwem transakcyjnym, specjalizuje się w regulacjach rynków kapitałowych, wehikułach inwestycyjnych oraz doradztwie na rzecz klientów prywatnych. Jeden z założycieli oraz liderów zespołu EY Family Office nakierowanego na doradztwo klientom prywatnym. Autor licznych publikacji o tematyce prawa spółek, prawa giełdowego oraz instytucji fundacji rodzinnej. Poza kwestiami zawodowymi, zaangażowany w prowadzenie zajęć dla studentów prawa. Dodatkowo wspiera działalność charytatywną, np. w formie pro bono pomaga prawnie organizacjom non-profit działających na rzecz pomocy zwierzętom. Nominowany do 9 edycji programu 30under30 organizowanego przez American Chamber of Commerce in Poland (AmCham).

Piotr Podsiadło w ramach zespołów kierowanych przez Magdalenę Kasiarz wspiera międzynarodowych i polskich klientów w procesach transakcyjnych, zwłaszcza w transakcjach typu distressed. Doradza również spółkom zagrożonym niewypłacalnością oraz znajdującym się w trakcie postępowań restrukturyzacyjnych. Jest współautorem Kalkulatora Wypłacalności, ułatwiającego monitorowanie płynności oraz wypłacalności przedsiębiorcy. Jeden z założycieli oraz liderów zespołu German Desk, a także autor licznych artykułów związanych z prawem restrukturyzacyjnym i handlowym. Z kancelarią EY Law związany od ponad 7 lat. Wyróżniony w rankingu Legal500 w jako kluczowy prawnik w kategorii Restructuring and Insolvency.

Tomasz Ziomek od niemal 9 lat w kancelarii EY Law wspiera klientów z przemysłu energochłonnego w aktywnym udziale w procesie legislacyjnym oraz debacie publicznej dotyczącej planowanych zmian regulacyjnych. Zajmuje się także kompleksową oceną wpływu projektowanych zmian na działalność przedsiębiorstw. W obszarze jego zainteresowania pozostają przede wszystkim zagadnienia związane ze zrównoważonym rozwojem, handlem uprawnieniami do emisji, mechanizmami mocowymi oraz świadczeniem usług systemowych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ