Eternals debiutuje z wynikiem 71 mln dolarów pomimo słabych recenzji

Eternals podoba się fanom, choć recenzje krytyków
Eternals podoba się fanom, choć recenzje krytyków mówią co innego / Fot. Eternals
Eternals Marvela trafił do kin w miniony weekend i wypracował 71 mln dolarów w samych Stanach Zjednoczonych. Disney jest zadowolony z tego wyniku.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Wynik 71 mln dolarów należy uznać za dobry - to czwarty co do wielkości debiut kinowy w okresie pandemii. Recenzje ze strony krytyków są jednak mniej przychylne.

Sprawdź: Banknot 500 zł

W następnych tygodniach przekonamy się czy Eternals nabierze rozpędu i wypracuje świetne wyniki dla studia, czy też wyniku z minionego weekendu nie uda się powtórzyć. Listopad to jednocześnie dość pracowity miesiąc dla kin, ponieważ czekają nas jeszcze premiery filmów "Ghostbusters: Afterlife" i "King Richard" z Willem Smithem w roli głównej.

- Będzie to prawdziwy test odporności filmu i tego, jakie jest rzeczywiste znaczenie recenzji dla jego sukcesu - uważa Paul Dergarabedian, starszy analityk mediów w Comscore.

Filmy Marvela na ogół cieszą się ogromną popularnością i mają mnóstwo fanów, dla których recenzje krytyków nie mają większego znaczenia. Chcą po prostu obejrzeć kolejny tytuł z serii Marvel i mieć świadomość, że niczego nie pominęli. 

W czasie pandemii debiutowały również dwa inne firmy Marvela, które wypracowały dobre wyniki finansowe - "Black Widow" ze Scarlett Johansson oraz "Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings". Ten pierwszy zgarnął 233 mln dol., a drugi - 183 mln dol.

Zobacz: MBTI Test

W "Eternals", w reżyserii zdobywczyni Oscara Chloé Zhao, występuje gwiazdorska obsada, w tym Gemma Chan, Richard Madden, Angelina Jolie, Salma Hayek, Kit Harington, Kumail Nanjiani, Brian Tyree Henry, Lauren Ridloff, Barry Keoghan i Don Lee. Film przedstawia grupę nieśmiertelnych kosmitów, których zadaniem jest ochrona Ziemi przed wrogiem.

 

 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ