Escola S.A. zadebiutuje na NewConnect w 2022 roku. Powstał podcast edukacyjny z Fundacją GPW

Krzysztof Wojewodzic
Krzysztof Wojewodzic, fot. materiały prasowe
Escola chce zadebiutować na giełdzie w 2022 roku. Aktualnie trwają prace nad przygotowaniem dokumentu informacyjnego i tym samym rozpoczęcia procedury wprowadzenia akcji na rynek NewConnect. Będzie to kolejny krok w rozwoju firmy, po przeprowadzonej w sierpniu kampanii crowdinvestingowej.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

– Debiut na NewConnect to obietnica, którą złożyliśmy inwestorom i chcemy ją spełnić, aby rozwijać firmę i zwiększać przychody. Obecnie jesteśmy na etapie przygotowywania niezbędnej dokumentacji. Przed debiutem zamierzamy też dostarczyć obecnym i przyszłym akcjonariuszom bezpłatny pakiet edukacyjny. Mamy na pokładzie ponad 400 akcjonariuszy z trzech emisji crowdinvestingowych. Zdecydowaliśmy się na format, na którym najlepiej się znamy, czyli podcast – wyjaśnia dr Krzysztof Wojewodzic, prezes Escola.

Pierwszy odcinek z serii podcastów będzie wyemitowany w środę, 16 marca 2022 roku. Gościem Jakuba Kasnowskiego, prowadzącego tą serię podcastów będzie Przemysław Gerschmann, doradca zarządu GPW w Warszawie S.A. Projekt jest realizowany wspólnie z Fundacją GPW.

Inspiracje: Fotka

– Inwestowanie ma wiele odcieni. Chcemy pokazać, dlaczego warto rozważyć inwestowanie na giełdzie. W podcaście w ogólnym ujęciu postaramy się wyjaśnić, czym jest granie a czym inwestowanie na rynkach, słuchacze dowiedzą się też, jak chronić swój kapitał przed inflacją. To tylko część tematów, które udało nam się poruszyć. Ostatnie dane pokazują, że giełda cieszy się coraz większą popularnością, a rozwój małego parkietu - NewConnect jest stały od lat. Biorąc pod uwagę dużą zmienność na rynku warto wiedzieć, jak reagować i jakie strategie warto rozważyć – mówi Jakub Kasnowski, członek zarządu Escola S.A., odpowiedzialny za nadzorowanie zbliżającego się debiutu spółki na NewConnect.

Escola S.A. w tym roku zakłada koncentrację na rozwoju swojej grupy holdingowej poprzez spółki zależne, rozszerzenie komercjalizacji produktów własnych oraz standardowej działalności segmentu usługowego, jako software house, w Polsce i zagranicą. Obecnie prowadzone są już pierwsze projekty na rynku USA oraz trwają negocjacje z klientami z zachodniej Europy.

Jak wynika ze wstępnych danych finansowych, Escola wypracowała 66 proc. wzrost przychodów względem 6 mln zł w 2020 roku. Szacunkowy zysk EBITDA GK Escola w 2021 roku opiewa na 1,7 mln zł względem blisko 1,1 mln zł w 2020 roku.

Wywiad z Krzysztofem Wojewodzicem

O tworzeniu aplikacji mobilnych rozmawialiśmy z Krzysztofem Wojewodzicem. Wywiad można znaleźć TUTAJ.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

X