Dziś decyzje w sprawie obostrzeń

Adam Niedzielski Adam Niedzielski, Fot: Krystian Maj/KPRM
Dziś, czyli 7 kwietnia, o godz. 10, odbędzie się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Wówczas zapadną decyzje co do dalszych losów obostrzeń - powiedział na antenie Polsat News Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

UWAGA! AKTUALIZACJA!

O godzinie 11 rozpoczęła się konferencja prasowa ministra zdrowia. Obostrzenia zostały przedłużone. Więcej informacji

---------------

Podczas wczorajszej konferencji prasowej Piotr Müller, rzecznik rządu, zapowiedział konferencję prasową w sprawie dalszych losów obostrzeń. Wydarzenie ma się odbyć albo dziś, 7 kwietnia, albo jutro, 8 kwietnia.

W tym momencie żadna decyzja jeszcze nie zapadła, ale Adam Niedzielski stwierdził, że najbardziej rekomendowanym rozwiązaniem jest przedłużenie obostrzeń. Przyczyną jest trudna sytuacja w spzitalach: szczególnie w woj. śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, małopolskim i podkarpackim. Jak zaznaczył, "sytuacja jest dynamiczna".

Jak pisaliśmy 29 marca, zapowiedziane przez rząd obostrzenia, które teoretycznie miały zakończyć się 9 kwietnia, najprawdopodobniej potrwają co najmniej do końca kwietnia.

Adam Niedzielski powiedział także o możliwych etapach luzowania obostrzeń. Najwyższy priorytet dla rządu ma otwarcie żłobków, przedszkoli i szkół dla klas 1-3. Minister zdrowia wyraził nadzieję, że stanie się to jeszcze w kwietniu. Jednocześnie w odpowiedzi na pytanie stwierdził, że nie ma przestrzeni do regionalizacji obostrzeń - wszystkie obecne decyzje będą obejmowały cały kraj.

Oto spis aktualnych obostrzeń

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY