Dr Irena Eris planuje emisję nowych akcji w celu pozyskania środków na rozwój biznesu

Irena Eris
Fot. shutterstock.
Firma, znana z produkcji kosmetyków, zamierza zdobyć około 140 mln złotych, które mają zostać przeznaczone na zakup innych podmiotów lub aktywów, w szczególności marek kosmetycznych.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jak informuje portal wiadomoscihandlowe.pl oferta Dr Ireny Eris obejmuje 11 mln akcji nowej emisji oraz 1,5 mln akcji istniejących. Cena maksymalna za akcję została ustalona na 12,8 złotych. Spółka oczekuje, że dzięki emisji nowych akcji uda się pozyskać niezbędne środki finansowe na realizację swoich planów rozwojowych. Jak deklaruje słynna firma kosmetyczna wpływy z emisji mają być przeznaczone na zakup innych spółek kosmetycznych, zarówno w Polsce, jak i za granicą, szczególnie w Europie. Planuje się przeznaczyć od 70 mln złotych do 120 mln złotych na ten cel - czytamy w podsumowaniu przygotowanym przez portal z informacjami handlowymi.

Rozwój na rynkach zagranicznych

Dr Irena Eris nie tylko zamierza nabywać inne spółki kosmetyczne, ale także kontynuować swój organiczny rozwój na rynkach zagranicznych, na których już działa, a także na nowych rynkach, szczególnie w Ameryce Północnej. Firma informuje, że planowane inwestycje w tych obszarach oscylują między 30 mln a 80 mln złotych. Firma ma nadzieję, że zdobycie dodatkowych środków umożliwi jej zwiększenie obecności na tych strategicznych rynkach i umocnienie swojej pozycji na arenie międzynarodowej.

Ponadto, środki będą również wykorzystane na dalszy rozwój na rynkach zagranicznych, zwłaszcza w Ameryce Północnej.

Koreański "król kryptowalut" skazany na 4 miesiące więzienia za straty na poziomie 40 mld dol.

Proces zapisów na akcje

Inwestorzy indywidualni będą mieli możliwość składania zapisów na akcje od 20 do 27 czerwca. Cena maksymalna za jedną akcję została ustalona na poziomie 12,80 złotych. Inwestorzy indywidualni będą mogli otrzymać do 10% oferowanych akcji, natomiast pozostałe 90% zostanie przydzielone inwestorom instytucjonalnym.

Perspektywy rozwoju Dr Irena Eris

Emisja nowych akcji i pozyskanie środków finansowych stanowi istotny krok w dalszym rozwoju firmy Dr Irena Eris. Planowane inwestycje w zakup innych podmiotów oraz rozwój na rynkach zagranicznych mają umocnić pozycję spółki w branży kosmetycznej. Dzięki temu Dr Irena Eris będzie miała większą zdolność konkurowania na globalnym rynku i zwiększy swoje szanse na dalszy sukces. Inwestorzy będą mieć okazję wziąć udział w tej emisji akcji, co może być atrakcyjną możliwością inwestycyjną w perspektywiczną firmę kosmetyczną.

Konkursy PARP. Oto kilkanaście otwartych projektów, z których można pozyskać pieniądze